Через нереалізований проект «Берег» херсонці не можуть приватизувати свої земельні ділянки

До постійної комісії Херсонської міської ради з питань архітектури та земельних відносин звернувся херсонець із заявою про виділення йому земельної ділянки під приватизацію. 56 років він живе у будинку, а оформити приватизацію не може. Органи виконавчої влади відмовляють йому у цьому праві. Його будинок і ділянка розташовані у зоні Г-6, яка за проектом «Берег», відведена під торговельну діяльність.

Нагадаємо, проект «Берег» народився в 2003 році. Планувалось Дніпровський берег від набережної Ушакова до Антонівського мосту (120 га) забудувати житлом (мікрорайон «Прибережний»), комерційними й комунальними об’єктами. Очікували великих інвестицій, внесли в Генеральний план міста. Як відомо, проект «Берег» викликав соціальні протести – і так і залишився у планах. І тепер херсонцю, який мешкає у зоні під торгівлю, щоби скористатись своїм правом на приватизацію , треба за власний кошт розробити детальний план території(!). Мінімум, у що виллється городянину така послуга, – 25 тисяч гривень. Де брати такі кошти? Позичати? Брати кредит?

«Місто живе за Генпланом 2003 року. За 15 років змінились навіть його межі. Буду виходити ще раз з пропозицією щодо виділення бюджетних коштів на розробку Генплану міста, і тоді детальні плани територій будуть розроблені автоматично», – прокоментувала секретар Херсонської міської ради Олена Урсуленко, яка була присутня на засіданні «земельної» комісії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *