У Коблівській і Березанській об’єднаних територіальних громадах побудують Тилігульську вітроелектростанцію потужністю 500 МВт.
Про це йдеться у меморандумі про співпрацю підписаному енергохолдингом ДТЕК та Миколаївською облрадою і Миколаївською облдержадміністрацією, передає Енергореформа.
«Мета Меморандуму – зміцнення співпраці між владою і бізнесом, аналіз найбільш актуальних питань соціально-економічного розвитку Миколаївської області, а також реалізація програм екологічного і соціального партнерства в регіоні», – йдеться у повідомленні.
За словами глави Миколаївської облради Ганни Замазеєвої, першочергові соціальні проекти, які будуть реалізовані у рамках співпраці, стосуються реконструкції систем опалення і газопостачання Березанської центральної районної лікарні, ремонту фельдшерського пункту у селі Анатолівка і реконструкції систем водопостачання у селах Краснопілля і Анатоліївка.
У проект інвестують 18 млрд гривень. Тилігульська ВЕС почне генерацію електроенергії вже у 2022 році. Потужність проекту у 500 МВт сприятиме скороченню викидів СО2 на 2 млн тонн щорічно.
На початку року «ДТЕК ВДЕ» і датська компанія з виробництва вітротурбін Vestas уклали договір на будівництво першої черги «ДТЕК Тилігульська вітроелектростанція»(Миколаївська обл.) потужністю 126 МВт.
Фінансування будівництва першої черги «ДТЕК Тилігульська вес» планується за рахунок часткового використання «зелених» євробондів, випущених в 2019 році на суму 325 млн евро з терміном обігу п’ять років.
Президент Vestas Northern&Central Europe Нільс де Баар зазначив, що Тилігульська вес стане першою станцією з використанням Платформи EnVentus у Східній Європі.
На «ДТЕК Тилігульська ВЕС» будуть встановлені інноваційні onshore-вітротурбіни Vestas, здатні максимізувати вироблення електроенергії при слабкому і середньому вітрі, промислове виробництво яких було запущено на початку 2021 року. Всього на ВЕС буде змонтована 21 вітротурбіна потужністю 6 МВт кожна. Дана модель є найбільшою за розміром ротора on-shore вітротурбіною у портфелі Vestas діаметром 126 метрів, а її продуктивність на чверть перевищує показники попередніх моделей.
За розрахунками ДТЕК, робота першої черги вітроелектростанції потужністю 126 МВт сприятиме скороченню викидів СО2 на 504 тис. тонн на рік.
Проект будівництва Тилігульської вітроелектростанції передбачає можливість збільшення потужності до 564 МВт.
Приєднуйтесь до нас у соцмережах:
Facebook, YouTube, Instagram, Telegram, Twitter
Схожі публікації:
- Підприємці та роботодавці отримали підтримку від Миколаївської обласної служби зайнятості
- Ремонтують автомобільну дорогу, яка з’єднує міста Миколаїв та Одесу з морським портом «Очаків»
- На Миколаївщині не вистачає грошей на реабілітаційні послуги для дітей з інвалідністю
- На Миколаївщині борються із стихійними сміттєзвалищами
- На Очаківщині цьогоріч реконструюватимуть стадіон «Артанія»