Український Південь

Інформаційне видання
Новини Херсонщини і України

Травмуватися на виробництві продовжують жителі Херсонщини

За 11 місяців 2020 року Олешківським відділенням управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Херсонській області зареєстровано 72 нещасних випадки, внаслідок яких постраждали 72 особи, з яких 3 загинули.

З 72 випадків тільки  9 травмувань працівників в період робочого часу (з цих 9 випадків за результатом розслідування 6 випадків пов’язані з виробництвом, із них 1 зі смертельним наслідком, 3 не пов’язані з виробництвом).

Інші ж – це повідомлення про клінічно підтверджені випадки медичних працівників на COVID-19 – 63.  З 63 захворілих на COVID-19 медпрацівників  2 випадки зі смертельним наслідком (18 випадків розслідувані, 2 випадки захворювань  визнано пов’язаними з виробництвом).

Нагадаємо, гостре професійне захворювання медичних і інших працівників на COVID-19, яке настало внаслідок інфікування під час виконання посадових обов’язків, вважається нещасним випадком на виробництві та передбачає страхові виплати та послуги від Фонду соціального страхування України.

Крім того, Фондом здійснюються державні страхові виплати у разі інвалідності або смерті медичних працівників у зв’язку з інфікуванням гострою респіраторною хворобоюCOVID-19, спричиненою коронавірусом SARSCoV-2. Зазначені страхові виплати здійснюються через Фонд соціального страхування України за кошти державного бюджету.

Отже, значний ріст статистики травматизму у 2020 році спричинили наслідки пандемії на COVID-19, яка вирує у всьому світі. На даний час усі медичні працівники, які перехворіли на  COVID-19 у квітні, травні місяці 2020 року, приступили до виконання своїх посадових обов’язків.

Статистика захворювань  медичного персоналу по районах: Олешківський район – 60 захворілих, з них один медпрацівник помер. Голопристанський район – 2 випадки захворювання медпрацівників, один медпрацівник помер.

 

Які поради можна дати усім для запобігання захворюванню на  COVID-19?

 

По – перше, необхідна якісна  організація протиепідемічних заходів керівниками  (вчасна видача розпорядчих документів, перевірка температури у відвідувачів, використання достатньою мірою деззасобів, забезпеченість працівників відповідною кількістю як індивідуальних, так і колективних засобів індивідуального захисту). По-друге, обов’язкове використання працівниками засобів індивідуального захисту (масок, рукавичок, окулярів, респіраторів, захисного одягу), що приведе до зниження ризику масового захворювання працівників підприємств,  установ та організацій. По-третє, усьому  населенню країни обов’язкове виконання тих же елементарних протиепідемічних заходів. По-четверте, працівникам поважного віку (60 років і більше) уникати перебування в місцях знаходження  значної кількості людей. По-п’яте, людям зі слабким імунітетом (наявність онкологічних, хронічних та інших захворювань) особливо необхідно виконувати усі заходи. Звичайно, даний вірус вивчений мало, але  рекомендації по запобіганню захворювання пропонуються на основі аналізу захворювань та одужання населення інших країн, у яких дане захворювання почало розповсюджуватися раніше, ніж у нас.

Прогнози, які були літом щодо настання другої хвилі пандемії, справджуються. Тому до засобів безпеки потрібно відноситися дуже серйозно. Ні ліків, ні вакцини на цей момент немає. Залишається тільки оберігатися та підвищувати свій  імунітет.

 

Страховий експерт з охорони праці Олешківського відділення УВД ФСС України в Херсонській області Козир О.В.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах:
Facebook, YouTube, Instagram, Telegram, Twitter

Поділитись публікацією

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відео дня

Популярне

СТРІЧКА НОВИН