Український Південь

Інформаційне видання
Новини Херсонщини і України

Жінка, що три роки жила на вокзалі у Херсоні, отримала житлову кімнату

55-річна Олена Тисленко, яка три роки жила на залізничному вокзалі у Херсоні, з 13 жовтня проживатиме у Білозерському районному територіальному центрі соціального обслуговування і надання соціальних послуг.

Олена Тисленко опинилась у складних життєвих обставинах. У фонді “Мангуст”, де вона прописана, дали телефон, що можна отримати кімнату.

Loading video

Жінка приїхала до Херсона з Луганська три роки тому. До цього жила у Запоріжжі:

“Із сином вийшла складна історія. Чоловік не пережив цього і помер у 51 рік. Я залишилась сама практично на вулиці. Через сина ми продали квартиру. Залишитися у Запоріжжі не змогла і поїхала до Луганська. Дім там розбомбило. І тоді я поїхала на заробітки до Херсона, працювала на полях. Поки працювала, нікуди не зверталася. Статусу переселенки у мене немає, адже сестра не прописала мене у Луганську”.

В обласній раді дали одноразову допомогу – 1100 гривень. У міській раді, говорить, накричали. Щоб стати у чергу на житло, потрібно прожити у Херсоні три роки. До 26 червня 2021 їй ніде жити. За словами жінки, останнім часом вона їла через день.

Суспільне Херсон

“Частіше живу на вокзалі. А якщо отримую пенсію, то ділю її. Знімаю на кілька днів квартиру, щоб помитися. Це дуже дорого – 270 гривень за добу. Недавно мене обікрали. Вдарили у живіт і витягли документи: трудові книжки мою і покійного чоловіка, свідоцтво про шлюб та паспорт ще однієї людини”, – розповіла Олена Тисленко.

Під час роботи у полі зламала ногу, яку неправильно залікували. 8 разів на день п’ю знеболювальне, – розказує жінка. Щоб прооперувати ногу, треба 42 тисячі гривень. Лікувалась спочатку у Миколаєві, бо знайшла там дешеве житло. Зараз, говорить Олена, оформлює другу групу інвалідності.

Суспільне Херсон

У кімнаті жінка буде проживати доти, доки її життєві обставини не налагодяться. Так нам сказали в центрі. Зі слів Олени Тисленко, до цього центру звернулась благодійна організація “Мангуст”. Наразі тут проживає 21 людина. Нам показали ванну кімнату з душем і пралкою, кухню з плитами. За яких умов жінку можуть поселити до однієї з кімнат, розказав директор центру Володимир Карась:

“На сьогодні ми обов’язково вимагаємо, щоб ці особи пройшли медичний огляд, особливо на ковід або перевірились через флюорографію на туберкульоз. Є гаряча лінія. Телефон 33-4-85. Він оголошений у районній газеті “Придніпровська зірка”, на сайті районного територіального центру соціального обслуговування”.

Заступниця директора регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Херсонській області розказала, що у випадках, як з Оленою Тисленко, у першу чергу треба телефонувати на безкоштовну цілодобову урядову гарячу лінію:

“За номером 15-45, де кожен громадянин, який опинився у складній ситуації, може отримати вичерпну інформацію та консультацію, куди звертатися. Насамперед, таким людям рекомендують звертатися до департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації. У Херсоні він розташований на вулиці Потьомкінській, 13 А. Люди, які переселилися з місця збройного конфлікту, є внутрішньо переміщеними особами. Якщо вони отримують цей статус, вони мають відповідні пільги, виплати”.

Поділитись публікацією

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відео дня

Популярне

СТРІЧКА НОВИН