Інформаційне видання
Новини Херсонщини і України

Примусова праця в’язнів на окупованій Херсонщині: ексспівробітнику колонії повідомлено нову підозру

За процесуального керівництва Херсонської обласної прокуратури колишньому співробітнику пенітенціарної системи повідомлено про нову підозру у жорстокому поводженні з цивільним населенням та порушенні законів і звичаїв війни.

За даними слідства, 31-річний підозрюваний під час окупації Херсонщини отримав посаду «старшого оперативного чергового» у незаконному органі «Управление службы исполнения наказаний по Херсонской области». Восени 2022 року він примусово вивіз понад 1,5 тисячі засуджених з Херсонщини та Миколаївщини до Голопристанської колонії №7, а частину — до колоній на території РФ. Інших незаконно утримували на базі відпочинку «Корал» у селі Щасливцеве Генічеської громади та поблизу КПВВ «Чонгар».

З листопада 2022 року на території Генічеського району підозрюваний залучав засуджених до примусової праці: ремонтував і реконструював будівлі окупаційної пенітенціарної системи та будівництво слідчого ізолятора у с. Чонгар. Щодня людей конвоювали на роботу, а за найменший прояв непокори або відмову від праці — поміщали до «спеціальної камери», били, позбавляли їжі, води та місця для сну.

Потерпілі змушені були виконувати роботи під страхом смерті та тортур.

Раніше проти цього ж фігуранта вже було скеровано до суду обвинувальний акт за іншими статтями КК України, зокрема за колабораційну діяльність і сприяння агресору.

Досудове розслідування здійснює ГУНП в Херсонській області за оперативного супроводу відділу міграційної поліції.

Поділитись публікацією

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відео дня

Популярне

СТРІЧКА НОВИН