Це – Василь, на позивний «Гром». Війна для нього – не просто бій із противником, а боротьба за справедливість. Нині захисник боронить Україну в складі одного з підрозділів Сухопутних військ, має досвід виконання бойових завдань у 36-й бригаді морської піхоти.
Історію військовослужбовця розповіли ву відділі комунікацій Повітряняного командування “Південь”.
А починав свій військовий шлях, як воїн Повітряних Сил, в окремому полку зв’язку та радіотехнічного забезпечення імені Івана Луценка.
Тож побратими справедливо називають його універсальним солдатом.
«У 2023 році, як воїн полку, я викликався приєднатись до піхотинців на Херсонському напрямку, – розповідає Василь. – Ми ретельно готувалися, тренувалися і були першою групою, яка форсувала Дніпро та зайшла в Кринки. Долали переправи між островами, де болотяна місцевість”.
Там не можеш копати вглиб, щоб зайняти позицію, тож просуватися було непростим завданням, однак ми впорались. А вже у самому селі росіяни ховалися по будинках, накриваючи нас вогнем з усього що мали під рукою. Це ворогу також не допомогло – ми вибили окупантів з позицій!»
У Кринках Василь отримав поранення, після чого повернувся до полку зв’язку та радіотехнічного забезпечення, деякий час проходив реабілітацію. Згодом працював у складі мобільної вогневої групи на Одещині.
«Для мене це – не менш важливий досвід! Працював на зенітній установці ЗУ-23-2. Разом із побратимами збили кілька ворожих повітряних цілей, в тому числі ударні «шахеди» – згадує воїн.
Та щойно з’явилась можливість знову служити пліч-о-пліч з побратимами із Сухопутних військ – добровільно попросився про переведення.
Цього разу воїн захищає країну на східному напрямку. Спершу знищував російських окупантів у боях під Роботино, а нині виконує завдання – як оператор БпЛА.
«Ми – так звані бомбери, тобто стоїть завдання принести воду, їжу нашим побратимам-піхотинцям на позиціях. Також використовуємо дрони у безпосередніх боях з агресором.»
Керувати безпілотником Василя навчили у підрозділі, тепер і сам навчає цієї справи інших бійців.
«Найголовніше – бажання, знати дрон, розбиратися в ньому. Необхідно вміло і правильно літати, правильно вибрати шлях, як повернути безпілотник назад. Інтерес у хлопців до навчання є, аби ще бажаючих вчитись було більше – бо, бійців, скажемо відверто, не вистачає!» – розповідає Василь.
Василь зізнається, що готовий виконувати різні бойові завдання. Розповідає, що полюбляє ходити з побратимами у розвідку.
Днями, під час одного із виходів до ворожих позицій, проглядали місцевість на предмет замінувань. В якусь мить над групою наших захисників «завис» ворожий FPV-дрон, але за кілька секунд його було збито – це зробив Василь!
«Нічого надзвичайного, просто досвід здобутий у Повітряних Силах, Сухопутних військах, морській піхоті, – скромно зауважує воїн. – Якщо підготовлений, зосереджений і розумієш заради якої мети воюєш – небезпека тебе оминатиме!»
Василь у війську з 2019 року, після строкової служби підписав угоду на проходження контрактної служби.
На запитання ким би міг стати, якщо не воїном, не довго думаючи відповідає: «Ніким іншим себе не бачу, лише захисником України!».
Відділ комунікацій повітряного командування «Південь»

Схожі публікації:
- Випускниця ХДУ Анастасія Шевченко створила документальний фільм “Dear”, де показала руйнування освітнього закладу
- Мрію про те, щоб родина об’єдналася: історія рятувальниці Ірини Підтабачної з Голої Пристані
- На Херсонщині військовослужбовець на позивний “Шева” збив російський командирський вертоліт
- Ювілей під обстрілами: лікарня в Херсоні відзначила 65-річчя з дня заснування
- На Херсоншині реалізується проєкт “Українське слово для захисника”