Благодійний фонд «Крила Фундейшн» організовує у Херсонському обласному академічному музично-драматичному театрі ім. М. Куліша відкриття виставки про мову та деколонізацію «Мовні вправи».
Роботи для неї надали українські митці та мисткині. Всі твори незмінно присвячені темі мовної ідентичності, деколонізації та важливості української в повсякденному житті, а також тому, що навіть в цьому контексті ми разюче відрізняємося від нашого сусіда-агресора.
Виставка складається з творів українських художників, які переосмислюють колоніальний досвід української нації. Серед них – Алевтина Кахідзе, Оля Федорова, Ігор Гусєв, Валерій Ведута та інші.
Крім самої експозиції, у день відкриття проведуть дискусію на тему «Мова опору: деколонізація через Слова» за участю експертів:
1. Олександр Книга – народний артист України, художній керівник Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру ім. М. Куліша.
2. Ірина Корольова – заслужена діячка мистецтв України, театральна режисерка.
3. Олексій Пономарьов – заслужений діяч мистецтв України, композитор, автор ідеї музичних програм, які сприяють відновленню українських традицій.
4. Віолетта Царькова – начальниця Департаменту реалізації гуманітарної політики ХОДА.
Мета події – створити простір для діалогу та запросити громадськість до рефлексії на тему мови як інструменту деколонізації, без нав’язування конкретних ідей чи ідеологій. Запрошені учасники: представники ЗМІ, представники влади, представники освіти, місцеві поети, письменники, військовослужбовці.
Реєстрація за посиланням: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfGM_UwiOsarvdD46qlOwM4jBQzqlbU8hAmOxeN1bDmt_Fntg/viewform
Залишити відгук про подію можна за посиланням: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScCJGQlBpU3tbTQPF53xrhNh97M_Vic-XdrOhtVqqPd1rdYRw/viewform
Проєкт реалізується за підтримки фундації Artists Support Ukraine, а також агенції та ГО Port of Culture.
Схожі публікації:
- У Новій Каховці відбулись спортивні змагання «Козацька наснага»
- Виші Херсона відновлюють роботу: професор Іван Мойсієнко передав науковій бібліотеці ХДУ авторські книжки
- Херсонка Наталя Шушляннікова написала «Щоденники війни: з надією і люттю» про окупацію Херсона російськими військовими (відео)
- Як у Херсоні відновлювали навчальний процес після окупації мистецькі заклади освіти для дітей (відео)
- Перехитрила окупантів і втекла з полону: історія директорки музичної школи із Херсону