За радянського законодавства безперервний стаж певним чином впливав на розмір пенсії. Місяць (але не більше), який минає від звільнення людини з одного місця роботи до влаштування на іншу роботу, не вважався (і досі не вважається) перервою у стажі (п. 2 Правил розрахунку безперервного трудового стажу робітників та службовців при визначенні допомоги по державному соціальному страхуванню, затвердженими Постановою Радміну СРСР від 13.04.1973 р. № 252).
Проте, за сучасним законодавством для обчислення пенсії сумується весь час, який фактично пропрацювала людина (з перервами чи без них) і береться розмір заробітної плати за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд (тобто 5 років) за вибором пенсіонера із загального стажу незалежно від перерв (детальніше див. ст. 40 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”).
За загальним правилом особа має право на призначення пенсії за віком за наявності страхового стажу не менше 15 років (залежно від конкретного випадку детальніше про умови та розмір призначення пенсії див. ст. 26, 27, 28 Закону)
Схожі публікації:
- У міській раді онлайн відповідатимуть на питання отримання херсонцями фінансової допомоги
- Родинам з дітьми на Херсонщині надали фінансову допомогу підприємці з Малайзії
- Відновлено газопостачання до одного з населених пунктів Борозенської громади
- Підприємці у Херсоні отримують рахунки за комунальні послуги з величезними боргами
- Виплати Червоного Хреста у сумі 1200 гривень вже отримали 7754 херсонця