Український Південь

Інформаційне видання
Новини Херсонщини і України

Безперервний страховий стаж: на що впливає – роз’яснення адвоката

На сьогоднішній день перерваний стаж не впливає на призначення пенсії, і тим більше ніяких неприємних ситуацій спричинити не повинен, – зазначає адвокат Олександр Головченко.

За радянського законодавства безперервний стаж певним чином впливав на розмір пенсії. Місяць (але не більше), який минає від звільнення людини з одного місця роботи до влаштування на іншу роботу, не вважався (і досі не вважається) перервою у стажі (п. 2 Правил розрахунку безперервного трудового стажу робітників та службовців при визначенні допомоги по державному соціальному страхуванню, затвердженими Постановою Радміну СРСР від 13.04.1973 р. № 252).


Проте, за сучасним законодавством для обчислення пенсії сумується весь час, який фактично пропрацювала людина (з перервами чи без них) і береться розмір заробітної плати за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд (тобто 5 років) за вибором пенсіонера із загального стажу незалежно від перерв (детальніше див. ст. 40 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”).


Варто зазначити, що для обчислення пенсії до уваги береться лише страховий стаж, тобто періоди, протягом яких особа сплачувала страхові внески до Фондів соціального страхування: пенсійного, загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, з тимчасової втрати працездатності тощо (випадки, які включаються до страхового стажу та порядок його обчислення передбачені у ст. 24 зазначеного Закону).

За загальним правилом особа має право на призначення пенсії за віком за наявності страхового стажу не менше 15 років (залежно від конкретного випадку детальніше про умови та розмір призначення пенсії див. ст. 26, 27, 28 Закону)

 Джерело – адвокат Олександр Головченко.
Поділитись публікацією

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відео дня

Популярне

СТРІЧКА НОВИН

СУСПІЛЬСТВО