Як розповів заступник начальника слідчого управління поліції Херсонщини Чермен Тускаєв, причетність одного з фігурантів до злочину проти основ національної безпеки України проведеними оперативно-розшуковими заходами встановили працівники відділу протидії кіберзлочинам в Херсонській області. Зокрема, оперативники з’ясували, що у період з червня по вересень минулого року 40-річний зловмисник, перебуваючи в окупованій Каховці, добровільно вирішив взяти участь у незаконних виборах. А саме – він взяв участь у псевдовиборах до так званої «ради депутатів каховського муніципального округу херсонської області І-го скликання» як «кандидат у депутати» від політичної партії держави-агресора «єдіная росія».
Також поліцейські, у тому числі із використанням можливостей аналітиків обласного главку, встановили, що за результатами псевдоголосування та рішення так званої «каховської територіальної виборчої комісії» фігурант був обраний депутатом. А 19 вересня 2023 року в Каховці вже відбулось перше засідання псевдоради, на якій зловмисник був обраний так званим «головою каховського муніципального округу херсонської області» строком на 5 років.
Іншим підозрюваним у колабораціонізмі виявився 54-річний мешканець обласного центру. Перед деокупацією правобережжя Херсонщини він втік разом із військовими рф на лівий берег. Оперативники управління стратегічних розслідувань у Херсонській області встановили, що після втечі фігурант оселився у Генічеську. Наприкінці серпня минулого року він добровільно вирішив взяти участь у незаконних виборах та зареєструвався як «кандидат у депутати» від політичної партії держави-агресора «єдіная росія».
За результатами псевдоголосування та рішення так званої «виборчої комісії херсонської області» фігурант був обраний депутатом до незаконного органу влади – «херсонської обласної думи І скликання».
Обом зловмисникам працівники слідчого управління обласного главку поліції інкримінували вчинення злочину, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 «Колабораційна діяльність» Кримінального кодексу України. За погодженням із обласною прокуратурою їм заочно було повідомлено про підозру. Наразі досудові розслідування завершені та обвинувальні акти щодо обох фігурантів скеровані на розгляд суду.
За добровільне обрання громадянина України до незаконних органів влади, створених на тимчасово окупованій території, передбачене покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років із позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від 10 до 15 років та з конфіскацією майна або без такої.
Схожі публікації:
- Судитимуть депутатку на Херсонщині: очолила окупаційний орган влади
- Судитимуть жителя Херсонщини: став слідчим окупаційної поліції, катував місцевих жителів
- Жителька Каховського району отримала підозру: очолила окупаційну установу
- СБУ затримала жительку Херсонщини, яка організовувала псевдореферендум під час окупації
- Прокурори Херсонщини в апеляції відстояли максимальне покарання «заступниці» окупаційного голови Голої Пристані