До річниці визволення Херсона Національний банк з 10 листопада вводить в обіг нову обігову пам’ятну монету «Антонівський міст». Вона присвячена найбільш згадуваному в часи війни мосту в Україні – одній з трьох ключових переправ через Дніпро в Херсонській області, стратегічно важливому об’єкту для регіону та країни в цілому, – повідомляє пресслужба Нацбанку України.
«До річниці визволення Херсонщини від окупантів Національний банк відкарбував монету, яка щодня перебуватиме в обігу і символічно нагадуватиме про єднання, відвагу та витривалість українського народу в умовах російської агресії. Рік тому, під час втечі з правого берега Дніпра, війська агресора підірвали Антонівський міст, знищивши кілька його прогонів. І зараз він стоїть зруйнований, але з непохитною рішучістю очікує на Перемогу та повоєнне відновлення, щоб знову об’єднати правий та лівий береги незалежної і єдиної України. Віримо, що незабаром так і буде», – наголосив Голова НБУ Андрій Пишний.
Про дизайн монети
За своїми характеристиками обігова пам’ятна монета «Антонівський міст» ідентична звичайній обіговій монеті номіналом 10 гривень зразка 2018 року.
Проте її реверс – тематичний та містить стилізоване зображення Антонівського мосту та річки Дніпро з висоти пташиного лету, а також транспортні розв’язки на обох кінцях мосту, що роблять його цікавим і оригінальним.
Як і всі інші обігові монети України, монета «Антонівський міст» обов’язкова до приймання без будь-яких обмежень на всій території України.
Поступово в готівковий обіг буде введено майже 10 млн штук таких обігових пам’ятних монет.
Детальніше – за посиланням: https://is.gd/HC0yEC
Схожі публікації:
- Відзнаку НБУ за відновлення роботу у Херсоні отримає “Ощадбанк”
- Перші кошти на відновлення інфраструктури Херсонщини виділили з бюджету країни
- Мукачево виділяє 10 мільйонів для допомоги Херсонській області
- Жителям Чорнобаївки доставляють хліб з Миколаївського хлібзаводу
- На тимчасово окупованих територіях росіяни забороняють обіг гривні