Мабуть, це зможе зрозуміти лише той, хто відчув на собі всі “принади” російської окупації. Коли керівник у найважчих умовах проявляє свій патріотизм і не переходить на сторону ворога — розумієш, яке це щастя не відчувати за нього сорому, а пишатися тим, що працюєш поруч із такою принциповою та сміливою людиною. Вона не зрадила, не зустрічала ворога з квітами, не стала до лав колаборантів, а до останнього захищала колекцію та співробітників-однодумців.
Сьогодні, після страшної трагедії пограбування культурної спадщини Херсонщини, Аліна Василівна приймає у себе десятки журналістів з різних країн світу, закликаючи врятувати незаконно вивезену колекцію та підтримати музей в ці тяжкі часи. Вона дала більше 200 інтерв’ю для друкованих і інтернет-видань, радіо, телебачення чи не усього світу. Директорка бере участь у різних заходах щодо залучення уваги громадськості до проблем музею, в наукових конференціях в Україні та за кордоном, присвячених спасінню національної культурної спадщини.
Вона тримає зв’язок з волонтерами, благодійними фондами, Консульствами та Посольствами та отримує необхідне для роботи обладнання та іншу гуманітарну та матеріальну допомогу для музея та своїх підлеглих. Вона “б’є в усі дзвони”, задіює всі можливі і неможливі зв’язки для пошуку шляхів повернення вкрадених творів мистецтва та покарання злодіїв, причетних до розкрадання музейної колекції.
Джерело: Херсонський художній музей
Фото Finbarr O’Reilly
Схожі публікації:
- Під обстріли російських військових у Херсоні потрапив художній музей
- “Директорка” Херсонського художнього музею від окупаційної влади допомагала вивозити експонати
- Порожні зали та викрадені експонати: як сьогодні виглядає Херсонський художній музей
- З херсонського музею викрали картину «Портрет дівчини у вишиваній сукні»: її історія
- Серед викрадених росіянами картин з художнього музею вдалося ідентифікувати ще одне полотно