Розробити комплексну програму з організації безпеки громадам допоможуть експерти U-LEAD. До 30 квітня триває прийом заявок, а вже у вересні учасники продемонструють свої результати та здобутки.
У вівторок, 11 квітня на базі регіонального офісу “U-LEAD з Європою” у Дніпропетровській області відбулася презентація конкурсного відбору на участь у Мережі з обміну досвідом «Розробка Програми забезпечення безпекового простору громади» для громад з усієї України.
– Створення мереж з обміну досвідом стало брендом програми U-LEAD. Мережа з обміну – серія заходів, організованих для обмеженої кількості відібраних учасників (представників громад або команд громад), які в невеликій групі взаємодіють один з одним та обмінюються досвідом, працюючи над конкретним продуктом. В даному випадку учасники разом із експертами створюватимуть комплексні і системні рішення щодо безпеки територій громад. До війни вважалося, що організація безпеки – це функція держави, а самоврядування забезпечує вирішення невеликих господарських питань в цій сфері. Війна показала, що місцеве самоврядування має грати більш значну роль в організації безпекового простору в громаді, – підкреслив Максим Ткач, керівник регіонального офісу “U-LEAD з Європою” у Донецькій області, керівник робочої групи з громадської безпеки та цивільного захисту «U-LEAD з Європою».
Під час заходів Мережі представники ОМС за підтримки експертів проаналізують безпековий простір громади, визначать стейкхолдерів безпеки, зрозуміють напрями та шляхи пошуку ресурсів та напрацюють комплексну безпекову програму. Крім того, робота в мережі – це можливість ознайомитися з досвідом колег та поділитися власними практиками.
– До участі у Мережі буде відібрано 48 посадових осіб місцевого самоврядування – представники 24 територіальних громад з усіх областей. До складу команди необхідно включити фахівця і керівника, в чиїх посадових обов’язках є координація сфери безпеки в громаді та цивільного захисту, – розповіла Олена Тертишна, керівниця регіонального офісу “U-LEAD з Європою” у Дніпропетровській області.
За її словами учасники братимуть участь у трьох дводенних семінарах та матимуть індивідуальні консультації експертів національного рівня у сфері безпеки. Крім того, кожен учасник отримає smart-посібник, який допоможе краще орієнтуватися в матеріалі. По завершенню роботи Мережі громади-учасниці презентуватимуть свої програми.
Також спікери пояснили учасникам алгоритм заповнення заявки та підкреслили, що пріоритет при конкурсному відборі надається учасникам із громад з населенням до 50 тис. осіб. Крім того, одним із критеріїв перемоги у конкурсному відборі є висока вмотивованість учасників, готовність до детального аналізу ситуації та розробки програми забезпечення безпекового простору в громаді.
Нагадаємо, що заявку необхідно заповнити до 18:00 30 квітня 2023 року надіслати її на електронну адресу: regops.u-lead@giz.de, в темі повідомлення вказавши «Безпека/Назва громади та область».
Схожі публікації:
- Муніципалітети країн ЄС співпрацюють з південними та східними громадами України
- Павло Павліш розповів про зміни, які відбулися за рік на Херсонщині
- Громада Запорізької області впроваджує комплекс заходів для зміцнення громадського здоров’я
- Як живуть українці на окупованих територіях
- 24 громади стали учасниками Мережі з обміну досвідом у сфері безпеки