Український Південь

Інформаційне видання
Новини Херсонщини і України

На Херсонщині відбувся фестиваль «Kizim Юшка Fest»

Розповів про подію у соціальних мережах Олег Олексюк:

– Третій рік поспіль дружня команда Громадської організації «Трансформація» на чолі з патріоткою свого краю Альоною Зелінською збирає шанувальників українського мистецтва у мальовничому козацькому селі Кізомис на фестивалі української спадщини «Kizim Юшка Fest».

Мені приємно, що і цього року я був запрошений для роботи в якості очільника журі. Також приємно констатувати факт, що з кожним новим сезоном фестиваль зростає не лише кількістю учасників проєкту, а і якістю підготовки до проведення масштабного дійства на березі могутнього Дніпра. Так цього року на відміну від попередніх була встановлена сцена для учасників художньої самодіяльності і працював вже більш-менш якісний звук.

Продуманий сценарій дійства на сцені з подачею на загал від харизматичної, популярної співачки, авторки і виконавиці Світлани Гаврилів та її колегою додали фестивалю бонусних балів. Для творчої юні були створені усі належні умови для демонстрації своїх обдарувань та насиченого відпочинку.

Конкурс плетіння кіс «Коса – дівоча краса», дитячі екологічні конкурси, майстер-класи майстрів народно-прикладного мистецтва з Херсона, Миколаїва, Білозерки та Олешок, ціле ігрове містечко та чимало привабливих фото-зон – все працювало на творчу молодь та відвідувачів фестивалю. До фото-зон, наприклад, зі стрічками та з крилами натхнення протягом фестивального дня вишикувались величезні черги.

На сцені поруч із маститими співаками та народними ансамблями народної пісні у концертно-розважальній програмі брали участь і молодіжні вокальні та хореографічних колективи з Херсона, Білозерки, Станіслава, Велетенського та ін. Також активно взяли участь у 6-годинній концертній програмі духовий оркестр та оркестр народних інструментів Станіславської Дитячої школи мистецтв. А на завершення заходу запалили серця глядачів веселі та завзяті пісні у виконанні народної артистки України Ружени Рубльової та заслуженого артиста України Євгена Гамаюнова.

Завсідниця артлабораторії «Українська Хата – талантами багата», лауреат Гран-Прі Відкритого Благодійного фестивалю українського слова «Відлуння душі», популярна співачка Тетяна Дудкіна, яка цього разу виступала на сцені фестивалю в образі Солохи, стверджує: «Поспілкувалася вживу з новими друзями з фейсбуку! Знайшла нових друзів! Поласувала найсмачнішою Юшкою Переможців та скуштувала ще багато смаколиків, які приготували жіночки з доброю душею, щирим серцем та золотими ручками! І знаєте, я полюбила цей Фестиваль! Хочу ще побувати на таких Фестивалях! Спілкування, друзі, свіже повітря, смачна їжа, пісні, танці, що може бути краще! Ось так потрібно проводити свій вільний час!» Збереження культурної спадщини українського народу та розвиток національно-мистецьких і культурно-туристичних традицій рідного краю, напевно, є найголовнішою метою фестивалю «Kizim Юшка Fest».

Цьому підтвердженням є і слова Альони Зелінської, сказаних в одному із десятків інтерв’ю: «Спочатку в нас була мета популяризувати культурну спадщину, а зараз ми не тільки хочемо її популяризувати, а й використовувати для економічного розвитку нашої громади, тому що культурна спадщина – це той інструмент, той досвід, який ми можемо використовувати для розвитку культурного туризму в нашій області».

До організації фестивалю долучилися відділ освіти, культури, молоді та спорту Білозерської селищної ради, обласний Центр народної творчості Херсонської обласної ради, Агенство з розвитку приватної ініціативи «Спадщина для розвитку-II: підвищення управлінської спроможності малих громад України через залучення молоді» та чимало людей доброї волі, котрі підтримали фестиваль не лише морально, а і матеріально. Це в рази покращило ресурсний потенціал фестивального оргкомітету та надало додаткових можливостей для стимулювання учасників фестивального розмаю. Якщо на першому фестивалі було лише три команди учасників зі Станіслава, Надеждівки та Кізомису, то нині шість команд демонстрували краянам мистецтво приготування юшки та креатив у презентації своїх кулінарних шедеврів.

Приготування учасників фестивалю скуштували не лише члени журі, а і всі щасливчики, а їх було сотні, котрі цього дня завітали до своєрідної Мекки українського відродження, до українського Кізомису.

Софія Анжелюк, яка приїхала на фестиваль з Коломиї Івано-Франківської області, з захопленням стверджує: «Мене взагалі дуже цікавить все, що пов’язано з етнічними особливостями регіонів, я дуже цікавлюся їжею і для мене те, що відбувається зараз – це прекрасний феномен, можна скуштувати ці різні види юшки. І, навіть цей театралізований момент, ця частинка, коли готували юшку, розбирали сома, для мене це таке повернення до наших традицій, коріння. І дуже круто, що в таких місцях це бережуть».

За рішенням журі у номінації «Добра юшка» здобула Диплом і пам’ятні призи команда Миролюбівського старостинського округу, а у номінації «Юшка – щедрий пан» Дипломом і пам’ятними призами була відзначена команда Станіславської територіальної громади.

Поділитись публікацією

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відео дня

Популярне

СТРІЧКА НОВИН