Великокопанівська громада розпочала роботу над покращенням молодіжної політики в громаді у межах третього етапу компоненту «Молоді люди – повноправні громадяни» проєкту Ради Європи «Молодь за демократію в Україні».
19 травня 2021 року відбулась перша зустріч із розбудови спроможності для команд десяти громад – партнерів проєкту Ради Європи «Молодь за демократію в Україні» в онлайновому форматі. Ця зустріч відбулась у межах вже третього етапу компоненту «Молоді люди – повноправні громадяни», який має на меті підтримку змістовної участі молоді на місцевому рівні шляхом перегляду молодіжної політики та впровадження необхідних заходів, використовуючи стандарти Ради Європи.
Компонент «Молоді люди – повноправні громадяни» спрямований на підтримку фахівців та фахівчинь молодіжної політики на місцевому рівні у розвитку та впровадженні стратегії й програм, які б посилили участь молоді та її громадську активність відповідно до стандартів і практики Ради Європи.
Під час зустрічі-навчання представники та представниці команд десяти громад-партнерів проєкту мали простір як познайомитись всередині команд, так з іншими представниками та представницями громад з різних областей України, обговорити спільну мотивацію та наявні ресурси в громадах для посилення участі молоді.
Олена Литвиненко, заступниця голови Офісу Ради Європи в Україні, привітала учасників та учасниць та презентувала історію відкриття Офісу Ради Європи в Україні та проєкти, які наразі реалізуються в Україні у межах Плану дій Ради Європи для України 2018-2022 роки.
З вітальними словами та новинами законодавства в сфері молодіжної політики України виступила Марина Попатенко, заступниця Міністра молоді та спорту України.
Під час зустрічі-навчання було презентовано огляд загальних результатів дослідження стану молодіжної політики та потреб, проведеного дослідницькою командою проєкту Ради Європи у десяти громадах-партнерах у лютому-березні 2021 року. Ці результати дали можливість командам громад обговорили актуальність ідей, запропонованих для реалізації у межах співпраці з проєктом Ради Європи «Молодь за демократію в Україні» та провести аналіз цих ідей за допомогою ПЗПМП підходу (Право-Засоби-Простір-Можливості-Підтримка), що відповідає змісту Переглянутої Європейської хартії про участь молоді в місцевому та регіональному житті.
Тренерська команда зустрічі, до якої увійшли національні консультанти та консультантки проєкту Ігор Носач, Ксенія Ємшина, Людмила Кіндрат та Павло Медина, розроблятиме план подальшого навчання з питань розбудови потенціалу для місцевих органів влади та їхніх команд з питань молодіжної політики на основі визначення очікувань учасників та учасниць команд щодо участі у заходах із розбудови спроможності, зокрема щодо формату, часу та тривалість подальших заходів, зокрема в умовах обмежень пов’язаних з Covid-19.
Проєкт «Молодь за демократію в Україні» реалізується у межах Плану дій Ради Європи для України на 2018–2022 роки та ґрунтується на попередньому досвіді та продуктивній двосторонній співпраці Ради Європи та Міністерства молоді та спорту України у межах Рамкової програми співробітництва в галузі молодіжної політики між Радою Європи та Міністерством молоді та спорту України на 2016-2020 роки.
Приєднуйтесь до нас у соцмережах:
Facebook, YouTube, Instagram, Telegram, Twitter
Схожі публікації:
- У Великих Копанях розробили план дій з активізації молоді
- Фільм фахівців бібліотек Великокопанівської громади отримав відзнаку фестивалю-конкурсу учнівської та студентської творчості
- Внаслідок лобового зіткнення у Великих Копанях госпіталізували двох людей
- На Херсонщині затопило найбільший гуртовий ринок
- У Великих Копанях можна безкоштовно пройти тест на ВІЛ та туберкульоз