Під керівництвом заступниці голови Запорізької облдержадміністрації Олени Теряєвої в режимі онлайн-конференції відбулося засідання обласної комісії з питань погашення заборгованості з заробітної плати та соціальних виплат. Також обговорювалися питання дотримання мінімальних гарантій в оплаті праці та легалізації заробітної плати.
На засідання комісії були запрошені директори департаментів облдержадміністрації, керівники територій та керівники підприємств.
За статистичними даними, загальна сума заборгованості із виплати заробітної плати порівняно з початком 2020 року збільшилася на 37,9 млн грн, або на 37,9%. Станом на 1 вересня заборгованість склала 137,9 млн грн, при цьому борг економічно активних підприємств збільшився на 33 млн грн, або на 75,5 %, і становив 76,6 млн грн.
Збільшення заборгованості по області обумовлено, в першу чергу, зростанням боргів на підприємствах державного сектору економіки. Зокрема, з початку року сума боргів 18-ти підприємств зросла на 27,4 млн грн, або на 65,4%. На 1 вересня ця заборгованість становила 69,3 млн грн, або 50,2% від загальної.
Заборгованість на підприємствах, що знаходяться у процедурах відновлення платоспроможності або визнання боржника банкрутом зросла на 442 тис. грн, або на 0,9%, і 1 вересня становила 52,2 млн грн. На підприємства приватної форми власності припадало 58,9 млн грн (42,7 %) боргу, комунальної власності – 9,7 млн грн (7,1 %).
Загальна заборгованість з обов`язкових платежів до бюджету Пенсійного фонду України станом на 1 вересня становить 378,3 млн грн. За січень – серпень 2020 року борг зріс на 66,7 млн грн (21,4 %).
З метою зменшення заборгованості станом на 1 вересня забезпечено складання графіків погашення заборгованості на загальну суму 11,6 млн грн по 50 боржниках. Надійшло в рахунок погашення графіків – 6,5 млн грн. Найбільшими боржниками є АТ «Запорізький алюмінієвий комбінат» – 138,9 млн грн, ЗДП «Кремнійполімер» – 73,2 млн грн та ВАТ «Запорізький титаномагнієвий комбінат» – 33,2 млн грн. Керівники підприємств-боржників поінформували членів комісії про основні проблеми, що перешкоджають своєчасно погасити заборгованість, та розповіли про перспективи її погашення.
За підсумками обговорення вирішено: головам райдержадміністрацій, міським головам міст обласного значення вжити заходів щодо здійснення контролю за станом виплати заробітної плати, подальше недопущення виникнення заборгованості та її скорочення, насамперед, на підприємствах, що належать до сфери управління місцевих рад, забезпечення беззбиткової діяльності підприємств комунальної власності та своєчасну виплату заробітної плати працівникам цих підприємств та заслуховувати на засіданнях комісій з питань погашення заборгованості боржників перед бюджетом Пенсійного фонду України.
Територіальним органам центральних органів виконавчої влади надано завдання організувати роботу щодо виконання завдань, визначених пп. 6.2 протоколу засідання Кабміну № 70 від 19.08.2020 про забезпечення скорочення заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
Приєднуйтесь до нас у соцмережах:
Facebook, YouTube, Instagram, Telegram, Twitter
Схожі публікації:
- Працівникам швидкої медичної допомоги у Запорізькій області затримують аванс
- Хто в Запорізькій області отримує найвищі зарплати
- Запорізька область посідає 5 сходинку в рейтингу заробітних плат
- На запорізькій Хортиці свято Колодія відзначали з танцями та млинцями
- У Запоріжжі для дачників організують підвезення до річкового транспорту