Законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту прав кредиторів об’єктів будівництва» опублікований для громадського обговорення.
Його мета — знизити потенційні ризики шахрайства з боку забудовника при купівлі житла та захистити інвестора в житлову нерухомість.
Проект закону розроблявся за участі експертів Офісу ефективного регулювання BRDO.
Чому це важливо?
В Україні інвестори в житлову нерухомість часто отримують серйозні проблеми замість обіцяних квартир, за які вони вже заплатили: заморожене будівництво, банкрутство компанії-забудовника, відсутність у забудовника дозволів на будівництво, а подекуди — і подвійний продаж об’єкта. Тобто інколи квартиру продають двом людям одночасно.
Лише за офіційною статистикою Мінрегіону, на кінець 2019 року в Україні вже було понад 150 проблемних об’єктів житлового будівництва. А це — понад сто тисяч постраждалих громадян, які не отримали оплачене житло.
Зауважимо, що зміни в законодавстві поширюватимуться лише на об’єкти, щодо яких право на виконання будівельних робіт виникне після того, як закон набуде чинності. Саме тому законопроект має бути ухвалений невідкладно. Адже документ має стати для громадян, які планують придбати квартиру, дієвим запобіжником від низки ризиків проблемних будівництв.
Що передбачають зміни в законодавстві?
Основна мета законопроєкту — захистити права кредиторів об’єктів будівництва шляхом створення механізмів для прозорого залучення коштів фізичних та юридичних осіб в будівництво, запровадження гарантійної частки будівництва об’єкта нерухомого майна і спрямування її на будівництво об’єкта у випадку фінансової неспроможності замовника будівництва, визначення особливого механізму банкрутства юридичних осіб-замовників будівництва.
У першу чергу, інвестори зможуть переконатися самостійно в законності будівництва, перевіривши дані в реєстрі речових прав на нерухоме майно. Якщо права на об’єкт наявні в реєстрі, це означає, що держава перевірила наявність дозволів, і гарантує, що будівництво є легальним.
Більше того, запроваджується процедура реєстрації прав на майбутні об’єкти нерухомості. Адже чинне законодавство не передбачає реєстрацію прав на майбутні об’єкти нерухомості (квартири).
Приєднуйтесь до нас у соцмережах:
Facebook, YouTube, Instagram, Telegram, Twitter
Схожі публікації:
- Верховна Рада схвалила проєкт держбюджету на 2020 рік
- В Україні розпочала роботу Нова митниця
- В Україні відбувся обмін полоненими: звільнили блогерів, військових, водіїв, власницю зоомагазину
- Фермеры получат до 500 тыс. грн беспроцентных кредитов
- 4,5 мільярди гривень митних платежів перерахувала до бюджету Чорноморська митниця