Господарство Ірини Савченко, що спеціалізується на вирощуванні суниці садової та ожини, є одним з тих підприємств, що у лютому 2020 р. отримало грант від Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва UHBDP у рамках програми «Малі екологічні інноваційні гранти». Наданий грант має за мету сприяти застосуванню технологій, дружніх до навколишнього середовища, та забезпечувати малому бізнесу стабільний прибуток.
Цього разу грантові кошти пішли на впровадження міні-електростанції від альтернативних джерел енергії (вітрогенератор та сонячні панелі), яку наразі встановлює Ірина Савченко у своєму ягідному господарстві.
Ірина – лідерка об’єднання виробників ягід “Магія Ягід”, що знаходиться у с. Рибальче Голопристанського району Херсонської області. Забір води для зрошення тут відбувається за допомогою свердловини та насосного обладнання, для роботи якого потрібна електроенергія. Та через постійні тривалі перебої в подачі електроенергії виникла ідея встановити домашню вітроелектростанцію для зрошення ягід у закритому та відкритому ґрунтах.
– Якось в черговий раз у нас вимкнули світло аж на цілий тиждень. Через відсутність можливості провести полив посохло дуже багато суниці, більша частина врожаю пропала, – з сумом згадує фермерка. – Тому гостро постало питання резервного аварійного електропостачання. Ми давно шукали якісь альтернативні джерела електроенергії, тож вирішили подати заявку на еко-грант. Раніше використовували орендований дизельний генератор, та він дорого обходиться, ще й забруднює навколишнє середовище.
Вітрогенератор ВЕГ 800 та чотири сонячні панелі, які встановлює Ірина Савченко у своєму ягідному господарстві, чудово доповнюють один одного. У порівнянні з дизельним генератором, вітряні та сонячні станції, що виробляють електроенергію, є екологічно чистими, мають тривалий термін служби та низькі експлуатаційні витрати.
– Вітроелектростанція та сонячні панелі чудово працюють в тандемі, – розповідає Ірина. – Коли немає вітру – є сонце, а вночі, коли немає сонця – є вітер. Тепер наші потреби в електропостачанні будуть задоволені без жодних перебоїв. А ще ця система “розумна” та повністю автономна. Тепер є 100% гарантія того, що ми без електропостачання не залишимося! Гроза чи то трохи вітерець подув – одразу світло вимикають. А з вітрогенератором навпаки – чим більше в нас вітру, тим для нас краще, – посміхається Ірина.
Окрім зниження перебоїв централізованого електропостачання при поливі, економії коштів та зниження навантаження на навколишнє середовище, впровадження домашньої електростанції дозволить виробникам також вдосконалити теплиці та обладнати їх вентиляторами, щоб захистити рослини від високих температур.
– Вітрогенератор вже встановили, скоро розпочнемо інсталяцію сонячних панелей. Тепер ми будемо на 100% впевнені, що у нас є електрика та нам її не відключать, – радіє фермерка-лідерка.
Приєднуйтесь до нас у соцмережах:
Facebook, YouTube, Instagram, Telegram, Twitter
Схожі публікації:
- Податкові шахраї активізувались на Херсонщині (відео)
- У Новій Каховці проходить VII Таврійський Туристичний конгрес (відео)
- На Херсонщині рятувальники провели рейд з дотримання пожежної безпеки на час збору врожаю зернових (відео)
- Податківців Херсонщини привітали з професійним святом (відео)
- У бюджеті Херсона передбачено 800 тисяч грн. для безкоштовного лікування катаракти у херсонців, – Алла Малицька (відео)