Юрист ГО «Білозерський центр регіонального розвитку» В’ячеслав Лях спільно з фахівцем Білозерського бюро правової допомоги Наталією Нечай провели виїздний прийом громадян з надання правової допомоги в с. Софіївці. Під час прийому звернулось 4 місцевих жителі, яких цікавили питання встановлення юридичних фактів, права потерпілого у кримінальному процесі, встановлення обовязкової частки у спадщині та інше.
Актуальним питанням є надання роз’яснення юристів відносно порядку оформлення спадщини за заповітом. Юрист Білозерського офісу Мережі правового розвитку – В’ячеслав Лях пояснив, що місцем відкриття спадщини є останнє місце проживання спадкодавця. Якщо місце проживання спадкодавця невідоме, місцем відкриття спадщини є місцезнаходження нерухомого майна або основної його частини, а за відсутності нерухомого майна – місцезнаходження основної частини рухомого майна (частина перша та друга ст. 1221 Цивільного кодексу України ).
При цьому, необхідно мати на увазі, що спадщина відкривається внаслідок смерті особи або оголошення її померлою, а часом відкриття спадщини є день смерті особи або день, з якого вона оголошується померлою (частини перша та друга статті 1220 Цивільного кодексу України ).
Право на спадкування мають особи, визначені у заповіті. У разі відсутності заповіту, визнання його недійсним, неприйняття спадщини або відмови від її прийняття спадкоємцями за заповітом, а також у разі неохоплення заповітом усієї спадщини право на
спадкування отримують спадкоємці за законом в порядку черговості, визначеною у статтях 1261 – 1265 цього Кодексу (частини перша та друга статті 1223 Цивільного кодексу України ).
Кожна наступна черга спадкоємців за законом одержує право на спадкування у разі відсутності спадкоємців попередньої черги, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини або відмови від її прийняття, крім випадків, коли спадкоємцями укладено договір про зміну черговості права на спадкування.
Спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини. Така заява про прийняття спадщини подається спадкоємцем особисто.
Фахівчиня Білозерського бюро првової допомоги – Наталія Нечай додала, що для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.Якщо спадкоємець протягом цього строку не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її.
За письмовою згодою спадкоємців, які прийняли спадщину, спадкоємець, який пропустив строк для прийняття спадщини, може подати заяву про прийняття спадщини до нотаріальної контори за місцем відкриття спадщини. У разі відсутності такої згоди за
позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Приєднуйтесь до нас у соцмережах:
Facebook, YouTube, Instagram, Telegram, Twitter
Схожі публікації:
- У Томинобалківському старостинському окрузі юристи проведуть виїзний прийом громадян
- В Надеждівці юристи проведуть виїзний прийом громадян
- Як молоді на Херсонщині допомагають відкрити власну справу (Відео)
- Пізнавальний захід провели для студентів-медиків
- Стала відома програма музичного конкурсу “Каховка запрошує”