У звязку із внесенням законопроєкту стосовно поводження з тваринами, леви, котрі виступали в цирках, завершили свою кар’єру разом зі своїм власником. Вітепер шість левів переїхали на постійне проживання в реабілітаційний центр для хижих тварин у Василівці. Більшість з них відпрацювали на цирковій арені понад 10 років. Хижих кицьок до центру перевіз дресирувальник Олексій Пінко.
Наймолодшому леву, який оселився в реабілітаційному центрі у Василівці в березні виповниться 6 років, інші п’ять старші, їм до 15 років. Всі вони – самці. На день такі хижаки потребують по 6-7 кілограмів м’яса. Їхній власник, Олексій Пінко, каже, що всі вони народилися в неволі, в українських зоопарках: в Миколаєві, Білогірську, Ялті, Харкові тощо. Придбав чоловік левів, коли їм було по 2-3 місяці. Дресурою займається з 2004 року.
«З моменту народження лева, ну тобто коли вони до мене потрапляли, до виходу в манеж проходить 2-2,5 роки. Ми працювали в стаціонарних цирках, я завжди з ними. Ми давно підтримуємо зв’язок з Олександром Пилишенком, він запропонував свою допомогу, і я погодився. Я тварин кидати не збираюся, буду з ними. Для них є невеликий стрес, бо навколо багато нових тварин. Рік тому в мене було 11 левів, я їх вже роздав по зоопарках, де прийняли. Але зараз зоопарки переповнені. Зараз реально із цією забороною незрозуміло куди дівати тварин, про це має хвилюватися виходить дресирувальник. Я не можу сказати, що позитивно ставлюся до такої реформи, мають бути покращення умов життя тварин, а не ось так кардинально одразу. Як на мене знищують просто цирки, а дресирувальникам не дають працювати», – розповідає дресирувальник, власник левів Олексій Пінко.
В останнє на цирковій арені хижаки виступили в Дніпрі, після чого вирушили до нової домівки в Василівці. Олексій Пінко каже, що робити щось складне тварин не змушував. Згадує, що найбільш видовищними трюками були: танго, і номер на довіру – коли засовував свою голову в пащу лева.
Нині їх розмістять в теплому приміщені, а згодом збудують для них окремий павільйон, зазначив власник реабілітаційного центру Олександр Пилишенко. Окрім нових мешканців, в Центрі вже живе 15 левів.
«Жоден директор цирку в Україні зараз вже не погоджується брати таких тварин в циркові вистави. Тому ці тварини лишилися безробітні і без засобів для існування. Тому ми зараз приймаємо тварин з цирків і розміщаємо у нас в Центрі. Зараз до нас приїхали леви, всі різного віку, здебільшого старенькі, тому через вік до інших країн їх транспортувати не можна. Леви всі в хорошу стані і дуже добродушні. Нині вирішено питання: нам додадуть території, тому як тільки покращиться погода для них збудуємо великий павільйон на декілька сотень квадратних метрів з усією потрібною інфраструктурою», – каже власник Василівського реабілітаційного центру для хижих тварин Олександр Пилишенко.
Чоловік також каже, що зараз на законодавчому рівні не врегульована передача циркових тварин до реабілітаційних центрів.
«Треба було спочатку передбачити і створити реабілітаційні центри, а потім забороняти виступи таких тварин в цирках. На сьогодні ми отримуємо, те, що роботи в них немає, засобів для існування також і держава не готова надати реабілітаційні центри, де утримуватимуться десятки таких тварин», – каже Олександр Пилишенко. На думку запорізької зоозахисниці Олесі Кулик, циркових тварин треба передавати до реабілітаційних центрів і не лише вітчизняних.
«Ми виступаємо за те, щоб тварин не використовували для своїх якихось цілей і тому нам дуже важливо, щоб їх не було у використанні не тільки у цирках. Яким чином вони живуть, вони живуть у маленьких клітках, над ними знущаються для того, щоб вони щось зробили і жодна тварина для задоволення свого не буде їздити на велосипеді або не буде пригати у вогняне кільце. Ми не знаємо, наскільки це здорові ці тварини. Наскільки вони переносять стресово ці переїзди, і це знущання, це дресирування. Якщо ми маємо на увазі таких тварин, типу левів, то їх потрібно передавати в реабілітаційні центри, наприклад, в Африку, там де є хоча б погодні умови, які можна використовувати, щоб їм було зручно. А багатьох тварин в принципі в Україні буде де розмістити і звичайно треба більше реабілітаційних центрів», – каже зоозахисниця Олеся Кулик.
Приєднуйтесь до нас у соцмережах:
Facebook, YouTube, Instagram, Telegram, Twitter