Перевищення норм промислових викидів у запорізькому повітрі зафіксувала мобільна екологічна лабораторія, що розпочала працювати 8 січня. Придбана за 11 із половиною мільйонів гривень – навпіл із обласного та міського бюджетів – вона є найсучаснішою в Україні. Пересувний пристрій здійснює заміри стану води, повітря та ґрунту.
Моніторинги стану навколишнього середовища у семи районах обласного центру еколабораторія здійснює цілодобово. Контролюють її роботу вісім фахівців. Пересувний пристрій для вимірювання може працювати на території промислових підприємств, у разі виникнення аварійних ситуацій. «У даному випадку ми робимо обробку фронтограми, котра була записана за допомогою приладу калітус. Показники: бензол, сірковуглець, таурол, фенол. Ми це обраховуємо та видаємо. Зараз ще триває розрахунок, поки ми не бачимо всіх позначок, але вже є деякі показники з перевищеннями», – розповідає біолог Світлана Чорновол.
У четвер, 9 січня, еколабораторія досліджувала атмосферне повітря на вулиці Кузнецова, 36-б, вулиці Билкіна, 12, та в районі площі Профспілок, 2. Пристрій зафіксував перевищення допустимої концентрації сірковуглецю вдвічі.
«Працюємо зараз за плановим моніторингом і нічого такого сенсаційного не відбулось. У нас і раніше кожне п‘яте дослідження було з перевищенням гранично допустимих концентрацій. Лабораторія також видає нам такі ж результати: і по фенолу, і по сірковуглецю були перевищення від одного до двох із половиною разів. Звісно ж, райони, які близько розташовані до промислових підприємств, це Заводський район, Вознесенівський район, і Шевченківський, який поруч із Абразивним комбінатом. Ці три райони найбільш забруднені і вони по черзі ділять перше місце щодо забрудненості. Хортицький район, Комунарський, Піски – це, загалом, чисті райони. Бородинський також, де перевищення якихось забруднюючих речовин, якщо і бувають, то зрідка. Скажімо, у Хортицькому районі їх практично не буває», – каже завідувач відділу оцінки факторів навколишнього середовища запорізького обласного лабораторного центру Євген Тулушев.
Загалом у Запоріжжі стан повітря досліджують у 60-ти осередках. Ознайомитися з результатами моніторингу можна на сайті обласного лабораторного центру.
Приєднуйтесь до нас у соцмережах:
Facebook, YouTube, Instagram, Telegram, Twitter