Український Південь

Інформаційне видання
Новини Херсонщини і України

Нові скульптури, нові місця: Що туристи могли пропустити в Одесі у 2019 році

Кожного року в Одесі відкриваються нові скульптури, з’являються різноманітні арт-об’єкти або цікаві зони відпочинку у відомих місцях

Цього року Одеса поповнилася новими пам’ятками та цікавими локаціями. Туристи, які минулого року приїздили до міста, не бачили цих цікавинок, та й ті, що були цьогоріч, могли щось пропустити. Портал Depo.Одеса підготував невеликий путівник для мандрівників новими одеськими скульптурами та арт-об’єктами, а також відреставрованими пам’ятками архітектури.

Будинок Руссова. Відродження

Навесні минулого року в Одесі розпочали ремонт багатостраждального Будинку Руссова. Станом на початок вересня, за словами чиновників одеської мерії, виконано вже 85% робіт. Майже рік будівля була закрита від сторонніх очей, але не так давно з частини Будинку Руссова зняли будівельні ліси, і люди змогли побачити, що ж вже вдалося зробити. Скульптури та ліпнина, що прикрашають історичну пам’ятку, отримали нове життя. А от колір, у який пофарбували будівлю реставратори, не всім прийшовся до вподоби: дехто вважав, що Будинок Руссова має бути не зеленого кольору, а пісочного або ще якогось. Але на всіх, як то кажуть, не догодиш. Проте зараз вже і одесити, і туристи мають змогу побачити, як зовні виглядає велична будівля, фасад якої виходить на вулицю Садову, навпроти Соборної площі.

Фото: Одеська міськрада

В одеській мерії обіцяють, що всі роботи з реставрації Будинку Руссова закінчать до кінця поточного року.

Грецький парк. Продовження

Минулого року в Одесі частково відкрили новий Грецький парк, а цьогоріч відбулося відкриття другої частини зони відпочинку. Тут облаштували великий дитячий майданчик, встановили бетонні парапети з дерев’яними лавками, висадили зелені насадження, а комунальники підсвітили нові доріжки ліхтарями.

Фото: Одеська міськрада

Воронцовська колонада отримала нове життя

Напередодні Дня Одеси у місті відкрили після ремонту та реставрації Воронцовську колонаду. Два роки вона була закрита для відвідувачів через ремонтно-реставраційні роботи, і ось тепер кожний охочий може знову прогулятися до неї та зробити світлини на пам’ять. Варто додати, що задля безпеки відвідувачів на колонаді встановили огорожу.

Фото: Одеська міськрада

Читач біля бібліотеки

Де ще можна було встановити таку скульптуру, як не біля головної бібліотеки Одеси. Навесні перед фасадом Одеської національної наукової бібліотеки, що на вул. Пастера, 13, встановилискульптуру “Читачеві“. Автором роботи є відомий одеський скульптор Михайло Рева, який відлив чотириметрову скульптуру із бронзи. Маленький гротескний чоловік із великим носом тримає весочезний стос із 37 книжок. Остання книжка в стосі, що тримає герой, відкрита. На розгорнутій сторінці написано латинською “infinitum” – “безкінечність”, це символізує невичерпне джерело знань.  На брилі під ногами чоловічка написано “MORE BOOKS, LESS FEAR” – “більше книжок, менше страху”.

Фото: Одеська національна наукова бібліотека

Кицьки на різний смак у різних місцях

Цього року в Одесі з’явилися декілька нових скульптурних композицій, присвячених котам та кицькам. Кицьку на ім’я Софа встановили на Катерининській площі, 4/1.  Авторкою роботи є одеська скульпторка Тетяна Штикало. На табличці біля кішки написано: “Софа (кицька з одеським характером та французьким шармом)”. На шиї тварини висить кулон у вигляді Ейфелевої вежі, саме тому, вочевидь, кішка й має французький шарм.

Фото: Facebook/Тетяна Штикало

А неонова інсталяція з котиками “Мур-Мяу” з’явилася по вулиці Дерибасівській, 18. Щоправда, у всій красі її побачити можна тільки вночі. Автор ідеї – сучасний одеський художник, один з лідерів сфери цифрового мистецтва і мистецтва нових медіа Степан Рябченко.

Фото: Одеська міськрада

У липні на вулиці Леонтовича, 6-а, неподалік Одеської музкомедії, відкрили скульптурну композицію “До-ре-мяу“.  Три кицьки, дві з яких сидять на карнизі, і ще одна – на підвіконні, роззявили роти, як наче голосно співають. Автором роботи є також одеська скульпторка Тетяна Штикало. Варто зазначити, що вона створила вже 11 скульптур котів, які встановлені у різних районах Одеси.

Фото: Depo.Одеса

А неподалік цього місця відкрився цьогоріч новий арт-простір Art Yard. Тут встановили чимало різноманітних яскравих скульптур. В експозиції представлені скульптури Ярослава Зайцева та Дениса Пройдисвета, роботи скульптора Дениса Грищука і художниці Анни Бодюл.

Фото: Depo.Одеса

Одеса на дотик

Цьогоріч у місті почали реалізовувати один із проєктів “Громадського бюджету” –  “Одеса на дотик із закритими очима“. В його рамках у місті встановили перші мініатюрні копії одеських пам’яток. Мініатюри з’явилися поруч з будівлею Одеської міської ради, Археологічного музею і Англійського клубу (Морського музею).

Фото: Одеська міськрада

Ініціатором проєкту виступила одеситка Світлана Стрельцова, що має порушення зору. Світлана дізналася про таку практику при відвідуванні Польщі і захотіла втілити свою мрію в Одесі.

Фото: Одеська міськрада

Місце для світлин та пінгвеня

А у парку Перемоги цьогоріч не було якихось грандіозних проєктів, як це робилося минулими роками. Проте тут теж є зміни: біля однієї з алей встановили велосіпед-колісницю, який радять використовувати як фотозону. Крім того, якщо на ньому сидіти, відкривається гарний вигляд на ставок.

Фото: Одеська міськрада

А на іншій алеї у парку до Дня міста, яке святкувалося 2 вересня, відкрили нову скульптуру – пінгвеня Пік Пок. Цього кумедного мультгероя подарувало Одесі польське місто-побратим Лодзь.

Фото: Одеська міськрада

Шість зірок на Алеї Слави

На Алеї Слави, що на вулиці Ланжеронівській, цьогоріч засяяли одразу шість нових зірок. Їхнє урочисте відкриття відбулося також у День міста. Зокрема, на Алеї з’явилися зірки на честь наступних відомих людей, чиє життя та робота пов’язані з Одесою: колекціонера, засновника музею приватних колекцій Олександра Блещунова; актора Михайла Водяного; режисера та класика світового кіно Олександра Довженка; живописця Петра Нілуса; поета-шістедесятника Бориса Нечерди та художника Олега Соколова.

Фото: Одеська міськрада

Поділитись публікацією

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відео дня

Популярне

СТРІЧКА НОВИН