Це Введенська церква в Бериславі, яка є унікальним пам’ятником архітектури XVІІІ ст. для півдня України. Побудована вона близько 1726 року з дубового дерева, без єдиного цвяха, довгий час служила запорізьким козакам у с.Переволочна Полтавської губернії (зараз – біля м. Верхньодніпровська Дніпропетровської обл.).
У зв’язку з колонізацією південної України чимало мешканців Полтавщини з числа колишніх козаків були переселені до Берислава. Згодом вони вирішили забрати з собою церкву. Дерев’яна церква у розібраному вигляді, на плотах, була переправлена в місто Берислав (тоді ще Кази-Кермен) у 1782 році. Церкву встановили в центрі міста і освятили на честь Воскресіння Христового (Пасхи). У 1853 році, в розпал Кримської війни, з невідомої досі причини церкву перенесли за межі Берислава та переосвятили на честь Введення в храм Пресвятої Богородиці. В першій половині ХХ століття Свято-Введенська церква була закрита.
Духовне ж життя в храмі відродилося лише з приходом німців у 1941 році. Вони знайшли дивом вижившого батька Данила, і буквально змусили відновити службу. Коли у 1947 році блискавка вдарила в купол дерев’яної церкви, і він загорівся, люди носили воду прямо з Дніпра щоб погасити пожежу, так як водопостачання в місті не було.
Не вдалося зберегти до наших днів більшу частину начиння, включаючи первинний іконостас. В церкві є чудотворна ікона, яка за легендою має завжди знаходитись тут, а того, хто винесе її за межі храму чекає прокляття для всього роду. Постановою кабінету Міністрів України Введенська церква є об’єктом культурної спадщини – пам’ятником архітектури XVIII ст.
Адреса: вул. Херсонська, м.Берислав, Херсонська обл.
Кооординати: 46.848820, 33.440830
Схожі публікації:
- У Бериславі за одержання хабара затримано начальника районної фіскальної служби (фото)
- На реконструкцію очисних споруд у Бериславі виділили 1 млн грн
- На Херсонщині пройшов фестиваль “Кавуновий Бууум”
- На Херсонщині перевіряють готовність закладів освіти до навчального року
- На Бериславщині відзначили День пам’яті захисників України