У Новобузькому районому центрі зайнятості відбувся семінар “Ефективне ведення сільського господарство”.
Вперше тематика семінарського заняття зрівняла між собою обох клієнтів служби зайнятості – роботодавця та пошукача роботи, адже перед підводними течіями мікробізнесу, малого та середнього бізнесу рівні всі, про що говорить народна мудрість «пан або пропав», але ж — головне — ІДЕЯ. «Навчити думати по іншому, змінити своє ставлення до ситуації на ринку праці: до ситуації безробіття – пошукачів роботи, до конкурентності на ринку збуту – вже діючих роботодавців – це і є мета Українського проекту бізнес – розвитку плодоовочівництва (UHBDP) – зазначила виконавчий директор Благодійного фонду «Ласка», партнера проекту в Миколаївській області, Ірина Купрієвич. «Посилення можливостей дрібних сільгоспвиробників, малих та середніх фермерів, виробників плодоовочевої продукції та інших учасників Одеської, Миколаївської, Херсонської, Запорізької областей» — констатує пані Ірина.
Український проект бізнес – розвитку плодоовочівництва (UHBDP) фінансується Міністерством міжнародних справ Канади, реалізується та співфінансується Менонітською Асоціацією Економічного Розвитку, співпрацює з Ізраїльським агентством міжнародного співробітництва та міжнародними сервісними компаніями. Як результат такого широкого спектру повноважень учасникам проекту пропонується:
– консолідація малих та середніх сільгоспвиробників для виходу на ринки з вищою дохідністю;
– налагодження відносин із постачальниками;
– створення ланцюгів поставок продукції, логістика та транспортування;
– стажування фермерів в Ізраїлі;
– фінансове стимулювання для запровадження нових технологій та можливостей; конкурс проектів та бізнес – планів для отримання грантів та ін.
Учасниками семінару стали 20 безробітних та 20 представників малого та середнього бізнесу району, соціальні партнери, представники Центральної бібліотечної системи – для поширення інформації про діяльність проекту. Слухачі заходу ознайомились із напрямками ведення сільськогосподарського бізнесу, які можуть бути використанні як бізнес – ідеї для участі в грантових проектах, познайомились із прикладами діяльності учасників проекту миколаївщини та інших регіонів. Це такі напрямками як: вирощування горіхів, чечевиці, бджільництво, вирощування томатів та перцю, садівництво, ягідництво, виноградарство, технології використання добрив та ін.
«До речі, в Новобузькому районі такі напрямки як садівництво, ягідництво є пріоритетними видами діяльності, а бджільництво стало справою багатьох домогосподарств району. То кому ж як не новобужанам стати учасниками проекту і створити собі самому високооплачуване стабільне робоче місце! – резюмувала директор Новобузького РЦЗ Тетяна Бабич. Перший крок – 25 листопада семінар для бджолярів в місті Миколаєві. Партнери проекту з фонду «Ласка» запрошують всіх бажаючих, всіх тих хто хоче змінити своє життя на краще. Долучайтесь!
Заступник начальника відділу надання соціальних послуг Новобузького РЦЗ