З січня 2017 року по сьогоднішній день в ПАТ ДПЗКУ було призначено 5 заступників голови правління, а саме – Шулежка В.В., (відповідального за закупівлю продукціі); Осійчука М.С., (відповідального за кадрову політику таюридичке забезпечення компаніі); Швеця О.С., (відповідального за фінанси); Горобинського М.О., (відповідального за безпеку); Задираку А.Ю. (відповідального за елеваторну діяльність).Чотири з п’яти новопризначених заступники є взаємопов’язаними особами.
На сьогоднішній день, з успішного підприємства, зацікавлені особи, хочуть зробити філію аграрного фонду.
Радченко Андрій – бувший кандидат на посаду голови ПАТ ДПЗКУ, а нині голова аграрного фонду, не полишає амбіцій керувати головною зерновою компанією України, за допомогою директора департаменту з управління державною власністю міністерства АПК, Кучеренка І.Б та директора департаменту правової та законопроектної роботи міністерства АПК Пивоварова А.А,призначає в ПАТ ДПЗКУ «своїх» людей. Першим з таких став бувший керівник секретаріату міністерства АПК Осійчук М.С.
Пивоваров та Осійчук знайомі ще по роботі в МОЗ, працювали вони в часи керівництва Богатирьової та Мусія. Осійчук прославився переслідування головного лікаря Охмаддиту Юрія Гладуша в інтересах Богатирьовоі і іі команди. При проведенні акціі громадськоі спілки всеукраїнського обєднання «Захищена медицина», Осійчук М.С. , завдяки своій діяльності, зайняв п’яте місце в рейтингу самих корумпованих працівників МОЗ.
Наступним призначеним став Шулежко В.В, бувший директор департаменту виробничих операцій ПАТ ДПЗКУ. Він свою чергу, разом з Радченком, працюючи в аграрному фонді, в квітні 2016 року стали учасниками скандальноі історіі з вимагання коштів з приватного товариства за попередню оплату по контракту. По даному факту слідчими прокуратури було порушено кримінальну справу. За даними прокуратури, подібні схеми працювали на постійній основі.
Слідуючим призначеним заступником став Швець Олег Станіславович, бувший директор фінансового департаменту ПАТ ДПЗКУ, про зв’язок із Осійчуком свідчить той факт, що Швець працював виконавчим директором ТОВ «Фенікс – Капітал», а Осійчук вказує в деклараціі доходи від цього товариства.
Останній призначений заступник – Горобинський Микола Олександрович тісно пов’язаний з Ігорем Білоусом, який є товаришем Кучеренка Ігоря Борисовича. Горобинський працював в податковій міліціі та керівником львівської митниці. Підставою для звільнення, яка висвітлювалася в засобах масовоі інформаціі , слугувало те, що він власними діями покриває протиправну діяльність своїх підлеглих, унеможливлює заходи із документування протиправної діяльності та подальше притягнення винних до відповідальності. Корупційні схеми та побори, які працювали при старій владі і надалі продовжували своє існування під керівництвом Горобинського М.О.
Група Радченка продовжує свою протиправну діяльність і на посадах в ПАТ ДПЗКУ. За даними інформованих джерел корпораціі наводимо приклад таких дій:
На кінець 2016 року ПАТ ДПЗКУ до відшкодування належало 2 млдр.грн ПДВ, за період грудень 2016 року-січень 2017 року було відшкодовано 600 млн. грн.. Щоб не допустити погіршення ситуації з відшкодування ПДВ керівником ПАТ ДПЗКУ було прийнято рішення збільшити частку закупівель у безпосереднього виробника, тим самим гарантуючи 100 відсоткове повернення податку на додану вартість, і зменшити частку закупівлі у посередників, для не допуску спірних питань по повернення податків. Крім того, керівником підприємства був підписаний наказ про оплату посередникам 75 відсотків вартості товару по факту поставки, та оплати 25 відсотків після електронної реєстраціі податкової накладної. Робота нових заступників говорить сама за себе, саботуючи розпорядження керівника, за два останніх місяці під керівництвом першого заступника, Шулежка В.В. було закуплено біля 200 тисяч тон збіжжя у сумнівних посередників, що у майбутньому призведе до неповернення ПДВ. Наказ про часткову оплату не виконується по змові Шулежка, Осійчука та Швеця, останній в свою чергу оплатив сумнівним посередникам 100 відсотків вартості поставленого товару, не очікуючи реєстраціі податкових накладних.
Крім того під загрозою стало виконання зовнішньоекономічних контрактів з поставки кукурудзи, оскільки почастішали випадки поставки в порт некондиційної продукціі, що була закуплена у сумнівних посередників за завищеними цінами.
Хочеться запитати керівника ПАТ ДПЗКУ – де декларована прозорість компаніі , чому він не може вплинути на грабіжницькі діі своїх заступників і куди він веде лідера зернового ринку України – до успішноі приватизаціі чи до ганебного банкрутства?
Крім того є питання до правоохоронних органів, НАБУ та спеціалізованоі антикорупційної прокуратури – за що вони отримують кошти платників податків?
Схожі публікації:
- У Херсонській області люди не знають, що робити з молоком
- 10 товарів, які найчастіше купують на півдні України
- В Херсоні відмінили тендери на закупівлю підручників
- Правоохоронці почали збирати докази захоплення РФ Одеського газового родовища – ДПСУ
- Експерт КВУ про махінації в Херсоні через систему ProZorro