У Державному бюджеті на 2026 рік вперше передбачено 60 млн грн на підтримку агрострахування сільськогосподарських виробників. Для реалізації цієї норми 31 грудня Уряд ухвалив відповідну постанову «Про внесення змін до Порядку надання державної підтримки страхування сільськогосподарської продукції».
Документ врегульовує правила надання державної підтримки страхування сільськогосподарської продукції, зокрема, на прифронтових територіях. Запроваджується обов’язкова реєстрація в Державному аграрному реєстрі. Також передбачено перевірку агровиробників на відсутність у санкційних і терористичних списках та заборону будь-яких зв’язків із резидентами рф, рб та інших ризикових юрисдикцій.
Постанова передбачає компенсацію частини сплачених страхових премій:
- до 60% вартості страхових премій для агровиробників, що працюють у прифронтових громадах;
- до 45% – для інших агровиробників.
Щоб застрахувати агропродукцію, сільгоспвиробник має звернутися до страхових компаній, які отримали за погодженням з Національним банком України право здійснювати таке страхування. На сьогодні це:
- АТ «Страхова компанія «ІНГО»;
- ПАТ «Страхова компанія «Універсальна».
Очікується, що перелік страхових компаній буде збільшуватися.
Договори страхування агропродукції укладатимуться відповідно до переліку стандартизованих страхових продуктів:
- площі посівів озимих зернових культур (пшениці, жита, ячменю) на період перезимівлі;
- озимі зернові культури (пшениця, жито, ячмінь) на весь період вирощування;
- майбутній врожай зернових культур (озимі пшениця, жито, ячмінь та ярі пшениця, жито, ячмінь та овес) на весняно-літній період вирощування.
«Зважаючи на критичну важливість аграрного сектору – особливо для прифронтових регіонів і територій, які постраждали від посухи, Уряд вперше запускає програму державної підтримки агрострахування. У новому році це буде один з ключових інструментів реагування на виклики кліматичних змін і зменшення ризиків для агровиробників», – наголосив Міністр економіки, довкілля та сільського господарства України Олексій Соболев.
Фото з архіву – Український Південь.
Схожі публікації:
- На Херсонщині цифровий освітній центр відкрили на базі Миролюбівського ліцею
- СБУ повідомило підозру дев’ятьом жителям Херсонщини, які ввійшли до окупаційного органу податкової служби
- Міжнародний інтерпол допомагатиме повернути колекцію художнього музею, викрадену під час окупації Херсона
- Жителю Херсона повідомлено підозру: займався перереєстрацією підприємств для окупаційної вдади
- ДСНС, поліція – всі на місцях, щоб швидко ліквідовувати наслідки обстрілів, — Ігор Клименко під час поїздки на Донеччину














