Серед подарунків, які Херсонський обласний художній музей імені Олексія Шовкуненка отримав до другої річниці визволення міста, є два полотна молодого сучасного українського художника Слави Кааса — уродженця міста Південне на Одещині.ДАРИ МУЗЕЮ — «Перед дощем» і «Сонце. Туман» Слави Кааса.
Про це повідомили в Херсонському обласному краєзнавчому музеї імені Олександра Шовкуненка.
Слава завжди любив малювати, у 7 років вирішив стати художником, у 13 написав свою першу картину. Змалку підтримувала митця мама, і щоб допомогти мріям здійснитися, вони разом шукали старі дерев’яні віконні рами і натягували на них простирадла, щоб Слава навчився малювати.
Переїхавши до Києва, Слава познайомився з відомими діячами культури та почав працювати в модельному бізнесі, знявся в кількох музичних кліпах, серіалах і телешоу, при цьому малювати не припиняв.
Повномасштабне вторгнення стало переломним моментом, коли, покинувши напівоточений Київ з альбомом і дитячими олівцями, Слава усвідомив мистецтво як своє покликання, і створив серію портретів солдатів «Поцілунок війни».
Поїздка до Донеччини, досвід перебування з братом у військових госпіталях та евакуаційних потягах надихнув митця на нову серію робіт «My Shades». Таку назву мала і його перша персональна виставка, яка у липні 2024 року експонувалась у Києві в Будинку архітектора, а у серпні-вересні — у Краматорську. Автор презентував її як подарунок яскравих і світлих емоцій, що трансформуються у кольори, тим, хто загубив радість і відчуття краси. На ній було представлене і полотно «Після дощу», подароване Херсонському обласному художньому музею імені Олексія Шовкуненка.
У листопаді 2024-го Слава Каас взяв участь у проєкті «Шість вимірів» в Музеї української діаспори, який представив рефлексії шістьох митців на мистецькі теми в умовах буремних реалій сучасної України.
Зараз у своїх творах Слава зосереджується на питаннях небайдужості, емоційних переживань, культурної спадщини світу. Надихається природою та її циклічністю, швидкоплинністю часу та смертю.
Славу Кааса зараховують до числа тих сучасних митців, хто є надзвичайно успішним у своїй творчості.
Картини Слави мають не лише українські поціновувачі мистецтва, вони збервгаються у приватних колекціях в Бельгії, Нідерландах, Німеччині, Польщі, США й Туреччині. Художник пишається, що його творчість також представлена в колекціях музеїв його рідного міста Південне та Херсона.




Схожі публікації:
- Злочини проти культурної спадщини в Криму: повідомлено про підозру археологу російського «Державного Ермітажу»
- Окупаційна влада викрала з музею Херсона картини українського художника Миколи Пимоненка
- Пережила окупацію й нині живе у прифронтовому Херсоні: історія відомої телеведучої Катерини Расторгуєвої
- Діти з Херсонщини, які вимушено переїхали до Одеси, відвідали вистави театру юного глядача
- Разом ми сильні: історія переселенки Ірини Миколаївни з Херсонщини