Ключовий чинник зупинення поширення туберкульозу – забезпечення доступу до діагностики та лікування. Це особливо важливо для вразливих груп, таких як переміщені особи, люди похилого віку, пацієнти з хронічними захворюваннями та мешканці прифронтових територій
“На Херсонщині діє проєкт з виявлення туберкульозу: медичні фахівці мобільних клінік «Лікарів без кордонів» пропонують пацієнтам скринінг на пересувному рентгенографі, проводять опитування для виявлення симптомів та скеровують зразки мокротиння на лабораторний аналіз. За потреби ми також транспортуємо пацієнтів на лікування, пов’язане із туберкульозом, нашими швидкими”, – каже Андрій Славуцький, заступник головного координатора з надзвичайних ситуацій «Лікарів без кордонів» в Україні.
У цьому проєкті Лікарі без кордоном співпрацюємо з обласним Департаментом охорони здоров’я.
«Наша мета – допомогти Департаменту охорони здоров’я виявляти та діагностувати туберкульоз якомога раніше. Це важлива частина боротьби з його поширенням, а також запорука своєчасного лікування і догляду за пацієнтами», – каже Андрій.
«Лікарі без кордонів» закликають уряди, гуманітарні організації та донорів підтримати зусилля у боротьбі з туберкульозом.
Особливо – у постраждалих від війни регіонах України, де доступ до медичної допомоги – суттєво обмежений.

Схожі публікації:
- Деокуповану Тягинку на Херсонщині відвідали стоматологи з Литви
- Бериславський медичний коледж провів День відкритих дверей
- В укриттях медзакладів Херсонщини облаштовують палати інтенсивної терапії (відео)
- У Дар’ївській громаді на Херсонщині працює хаб психологічної допомоги родинам з дітьми
- Житель Херсона Костянтин Козак отримав нагороду ДонорUA Awards 2024