26 березня українські волонтери, благодійні фонди та громадські організації отримали відзнаку «Варті» від Нової пошти. Переможців визначили самі українці шляхом голосування, а також — обрав організатор, порахувавши кількість і вагу гуманітарних відправлень за минулий рік. Серед лауреатів — 77-річний Григорій Янченко з Херсона, він отримав відзнаку у категорії «Найстарший волонтер».
Понад 55 тисяч українців взяли участь у голосуванні, щоб визначити, хто отримає цьогорічну відзнаку «Варті». Переможці — люди різного віку, різних професій та з різним життєвим досвідом. Утім усіх об’єднує спільна мета — допомогти українцям вистояти та йти далі.
77-річний волонтер Дядя Гриша
Григорія Янченка, більш відомого як Дядя Гриша, знають не тільки херсонці. Він пересувається на кріслі колісному та збирає кошти для ЗСУ ще з 2014 року. Багато хто пам’ятає його під час окупації Херсона — Дядя Гриша прикрашав своє крісло колісне прапором, вмикав гімн і прямував у людні місця.
Відео з волонтером стали символом незламного духу українців.
Нині він живе у Запоріжжі, але практично не буває вдома. Мандрує містами України, збираючи кошти для війська. Загалом зібрав вже понад 11 мільйонів гривень. А коли закриває збір, то їде до лінії фронту, щоб особисто передати допомогу — дрони, генератори, екіпірування, розхідні матеріали, а головне — смаколики для захисників і захисниць. Вручити відзнаку Дяді Гриші було непросто, адже він весь час у русі. Нагородити його змогли під час чергового збору — у Кропивницькому. Він переміг у номінації «Найстарший волонтер».
Хто також переміг?
Загалом українці обрали 12 переможців відзнаки «Варті». Її отримали:
- 6-річна Олександра Рябуха та 4-річна Кіра Мирошниченко з Харкова — як наймолодші волонтерки;
- Юрій Степанець — блогер, активіст та комік на кріслі колісному — за креативність у волонтерстві;
- Сергій Стерненко — за технологічність і диджитальність у волонтерстві;
- Анастасія Слюсар — як лідерка фонду, який допомагає дітям, зокрема на прифронтових територіях.
- Волонтерка з Сум Катерина Андреєва — за порятунок та евакуацію з прикордоння;
- Андрій Бурахович, який ремонтує майже цілодобово військові автівки, — за допомогу армії своїми руками;
- Олександр Мізерій, лідер гурту «Смерека» з Вінниччини, який вже відіграв понад 350 благодійних концертів, — за культурний розвиток;
- Організація парамедиків «Госпітальєри» — за медичну допомогу війську;
- Рух «Veteranka» — за підтримку жінок;
- Благодійний фонд «Діти героїв» — за психологічну допомогу понад 12 тисячам дітей;
- Всеукраїнська благодійна організація «Ukrainian Food Foundation» — за підтримку ВПО.
Окрім волонтерів та фондів, за які проголосували українці, відзнаку отримали ще 21 організація та фонд. Їх організатори вибрали з бази даних Гуманітарної Нової пошти, порахувавши кількість і вагу відправлень, категорії допомоги, її системність.
Як вручали відзнаку
Відзнаку переможцям у різних містах України вручали місцеві активісти, блогери, лідери думок, представники Нової пошти та люди, які раніше отримували допомогу від організацій-переможців. Дяді Гриші відзнаку вручив військовослужбовець 121 бригади Сил територіальної оборони, волонтер «КропХабу» Ярослав Стас.
Варті» — це щорічна відзнака громадському сектору від Нової пошти. Її започаткували у 2022 році, щоб подякувати людям, які без упину допомагають, та підтримати їх.
Схожі публікації:
- Мрію про те, щоб родина об’єдналася: історія рятувальниці Ірини Підтабачної з Голої Пристані
- Ювілей під обстрілами: лікарня в Херсоні відзначила 65-річчя з дня заснування
- На Херсоншині реалізується проєкт “Українське слово для захисника”
- Школярка з Херсона Ксенія Трофимлюк здобула перше місце у Всеукраїнському літературному конкурсі «1000 днів війни. Мій шлях»
- Коло життя Ірини Чухалової: акторка театру Куліша розповіла про життя у Херсоні під час війни