Інститут висвітлення війни та миру (IWPR) провів серію тренінгів для українських журналістів про демократичні процеси професійного висвітлення воєнних злочинів. Для розвитку судової репортажистики в Україні та світі IWPR розробили детальний посібник для репортерів. Його мета — допомогти якісно та відповідально висвітлювати воєнні злочини в рамках роботи журналістів.
Мета тренінгів від IWPR — розвиток незалежних медіа, навчання репортерів, документування порушень прав людини та підтримка демократичних процесів через якісне висвітлення суспільно важливих подій. У тренінгах взяли участь четверо журналістів, щоб поглибити свої навички судової репортажистики.
Одна з учасників — Вікторія Маньковська, журналістка в медіа-об’єднанні «Свідомі» та в ГО «Медійна правозахисна ініціатива». У 2023 та 2024 роках Вікторія працювала журналістом та редактором у харківському інтернет-виданні Gwara Media, де писала про воєнні злочини та судові справи в деокупованих та прифронтових районах Харківської області. З 2024 року працює в медіа-редакції «Свідомі» та в ГО «Медійна правозахисна ініціатива», пише звіти із судових засідань у Харківській області.
«Медіа відіграють важливу роль у відновленні довіри до правосуддя, а також можуть привернути увагу міжнародної спільноти до воєнних злочинів і заохотити світову спільноту до їх розслідування», – так про свою місію говорить Вікторія.
Посилання на інтерв’ю з Вікторією
Інший учасник — Юрій Ларін — головний редактор «Думки». З 2022 року Юрій побував у всіх найгарячіших військових точках — Часів Яр, Куп’янськ, Борова, Вовчанськ, Серебрянка тощо.
«Судові репортажі не лише документують воєнні злочини та порушення прав людини, а й роблять ці випадки видимими для суспільства та міжнародної спільноти. Об’єктивне висвітлення судових процесів допомагає забезпечити прозорість правосуддя, привернути увагу до справедливого покарання винних і сприяти відновленню прав жертв», — стверджує Юрій.
IWPR дає можливість місцевим голосам рухати зміни в країнах, які перебувають у конфлікті, кризі та перехідному періоді. Там, де поширюються мова ненависті та пропаганда, а журналісти та громадські активісти зазнають нападів, IWPR сприяє достовірній інформації та публічним дискусіям, які змінюють ситуацію.
У рамках цієї місії IWPR розробив практичний посібник для репортерів. Він допоможе журналістам в регіонах і репортерам, які працюють над висвітленням війни і військових злочинів, професійно і системно продовжувати працювати. Чек-лист доступний для всіх безкоштовно — його можна завантажити за посиланням.
#UkraineJusticeIWPR
#УкраїнаПравосуддяIWPR
Схожі публікації:
- Від історії до сучасності: про стійкість жінок Херсонщини
- Херсонські педагоги на міжнародному шкільному інтернет-радіо запустили програму «Ніч перед Різдвом»
- Новоолександрівська громада отримала зарядні станції та сонячні панелі
- Російські військові влучили у склад гуманітарної допомоги Червоного Хреста у Херсоні
- Бухгалтерка Новорайської сільської ради на Бериславщині співпрацювала з окупаційною владою?