Як захлиснувся наступ російських вйіськових на Київ, – журналісти інформаційного видання “Український південь” створили фільм “Гостомельський міст: виграти битву. Анатолій Баргилевич” про оборону Гостомельського мосту в 2022 році, коли російська армія наступала на Київ, мріючи його захопити за три дні.
Російська армія наближалася до мосту в Гостомелі, це декілька кілометрів до Києва. Оборону тримали підрозділи територіальної оборони, Нацгвардії України, курсанти Житомирського військового інституту імені Корольова, рота 72-ї окремої механізованої бригади та інші. У перші години війни 24 лютого командувач Сухопутних військ Олександр Сирський зібрав ключових офіцерів, визначивчи першочергові завдання, конкретно кожному, що треба робити.
За його дорученням Анатолій Баргилевич поїхав перевірити готовність оборонних рубежів у населеному пункті Горенка і залишився на 2, 5 тижні, допоки тут була вибудована міцна оборона Києва з цього напрямку.
Цей район мав стратегічне значення через розташування важливого транспортного вузла з мостом, до якого сходяться три дороги – з Гостомеля, Бучі, Ірпеня.
Епізод російсько-української війни, який вивчатимуть в підручниках історії – однієї з битв, яка запобігла прориву окупантів до Києва. Міст сьогодні наповнений життям, на ньому швидкісний рух цивільних автівок, які мчать у своїх справах.
Генарал-лейтенант Анатолій Баргилевич вперше за три роки повертається до цих місць, які пам’ятає досконало. Тоді перед захисниками стояло завдання – зупинити наступ росіян на цьому напрямку, підірвати міст, тримати оборону.
Журналістка редакції “Український південь” Лідія Григор’єва зустрілася з Анатолієм Баргилевичем саме біля місця, де знаходився тоді тимчасовий штаб, аби відтворити ті події трирічної давнини, коли тут йшли активні бойові дії.
Анатолій Баргилевич детально розповідає про позиції українськиї військових, про підрив Гостомельського мосту, а потім утримання його, про 250 кадирівців, які намагалися з одного з флангів обійти оборону, про величезну мужність захисників, які тримали оборону, та підтримку місцевого населення, які були єдині, сильні духом, а тому – й перемогли.
Битва за Гостомель та прилеглі території стала стратегічно важливою подією, яка вплинула на хід війни.
Успішна оборона та знищення злітно-посадкової смуги аеропорту “Антонов” у Гостомелі завадили російським військам швидко перекинути додаткові сили та техніку повітряним шляхом, що захлиснуло їх наступ на Київ – за три дні.
Дякуємо захисникам України за мужність і самовідданість! Вічна пам’ять тим, хто віддав своє життя за незалежну Україну! Слава Україні!
Схожі публікації:
- Чому талановиті діти з села не пішли нікуди вчитись минулого року. Реформи в України
- Ігор Зосіменко: професія – військовий
- За останні 40 років ми маємо найнижчу ціну на пшеницю, – Ігор Йосипенко
- Для херсонського “Інваспорту” 2018 рік став особливим
- У Херсоні стартував новий телепроєкт «Кава з Лідією Григор’євою»