Житель Херсона добровільно пішов на співпрацю з окупаційною владою. Він влаштувався на посаду в одному з незаконно створених «міністерств», де виконував організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські функції. Наразі слідчі поліції заочно повідомили йому про підозру в колабораційній діяльності. Фігуранту загрожує 10 років ув’язнення, – повідомляє Поліція Херсонщини.
Працівники відділу протидії кіберзлочинам у Херсонській області встановили, що 38-річний житель обласного центру напередодні деокупації міста разом із загарбниками втік на лівобережжя Херсонщини. У грудні 2022 року херсонець добровільно погодився на пропозицію представників держави-агресора працювати в незаконно створеному окупаційному органі влади. Його призначили на посаду в так званому «міністерстві праці та соціальної політики херсонської області». Спочатку фігурант був «виконуючим обов’язки начальника управління праці та соціальної політики херсонського міського округу». В лютому 2023 року він став вже «начальником» й обіймав цю посаду не менше півроку.
Як розповів заступник начальника слідчого управління поліції Херсонщини Чермен Тускаєв, проведеними слідчо-розшуковими заходами поліцейські встановили, що фігурант здійснював загальне керівництво та організовував належну службову діяльність очолюваного ним «управління». Зокрема, псевдокерівник забезпечив підпорядкованих йому співробітників провідним телефонним зв’язком у службових кабінетах, транспортними засобами та іншими матеріальними ресурсами. Крім цього, він приймав рішення щодо надання гуманітарної допомоги незахищеним категоріям громадян, призначення та здійснення їм соціальних виплат тощо.
Тобто, перебуваючи на посаді, фігурант виконував організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські функції у незаконному органі влади, створеному на тимчасово окупованій території. Тож слідчі кваліфікували злочинні дії псевдоначальника за ч. 5 ст. 111-1 «Колабораційна діяльність». Нині за погодженням із обласною прокуратурою йому заочно повідомлено про підозру. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років із позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від 10 до 15 років та з конфіскацією майна або без такої. Досудове розслідування триває.
Схожі публікації:
- СБУ знешкодила велику мережу російської агентури, яку координував радник аксьонова (відео)
- СБУ повідомило підозру дев’ятьом жителям Херсонщини, які ввійшли до окупаційного органу податкової служби
- Херсонцю слідчі поліції повідомили про підозру в колабораціонізмі: очолив окупаційний орган влади
- В Херсоні та області ввели комендантську годину
- Депутати в Херсоні формують народну дружину