16 вересня 2021 року в рамках робочого візиту до Одеси віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина відвідала Центр допомоги особам, постраждалим від домашнього насильства, та Кімнату, дружню до опитування дітей (Зелену кімнату).
Мета візиту – ознайомлення з муніципальною системою запобігання та протидії домашньому насильству та/або насильству за ознакою статі.
Ольга Стефанішина взяла участь у відкритті 2-х квартир для жінок (жінок з дітьми), які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, осіб, які потребують додаткового захисту, внутрішньо переміщених осіб (ВПО), осіб з числа біженців та осіб без громадянства.
У заході взяли участь: представник Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН) Кароліна Ліндхольм Біллінг, представники Служби віцепрем’єр-міністра України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні, заступник Одеського міського голови Світлана Бедрега, депутати Одеської міської ради, представники Головного управління Національної поліції в Одеській області, структурних підрозділів Одеської міської ради та громадських організацій.
Віцемер Світлана Бедрега презентувала досвід розбудови у місті Одесі системи запобігання та протидії домашньому насильству.
Учасники зустрічі обговорили ряд проблемних питань щодо взаємодії між суб’єктами, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, роботи спеціалізованих служб підтримки постраждалих осіб у м. Одесі, організації роботи правоохоронних органів з питань реагування на факти вчинення домашнього насильства, взаємодії з громадянським суспільством, надання безоплатної вторинної правової допомоги у разі вчинення домашнього насильства.
На завершення заходу Ольга Стефанішина відзначила ефективну роботу щодо впровадження на місцевому рівні державної політики у сфері протидії та запобігання домашньому насильству.
Довідка
Станом на 01.09.2021 року у місті Одесі проживає 682 біженці, у тому числі 377 зі статусом осіб, які потребують додаткового захисту, 195 осіб, шукачів притулку.
31 травня 2019 року відбулось офіційне відкриття Центру допомоги жінкам (жінкам з дітьми), постраждалим від насильства, створеного на базі Центру соціальних служб Одеської міської ради. Наразі заклад має назву – Центр допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі у Приморському районі.
У складі Центру функціонують:
– Відділення денного центру соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильств за ознакою статі;
– Притулок для осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі;
– мобільна бригада соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі.
Притулок розрахований на проживання одночасно 14 осіб. Для цього виділені однокімнатні квартири, обладнані сучасними меблями та необхідним побутовим приладдям. З моменту створення в Притулку цілодобово перебували та отримували допомогу 116 осіб (50 жінок та 66 дітей), в тому числі протягом 2021 року – 47 осіб (20 жінок та 27 дітей). Під час перебування особам був наданий комплекс соціальних послуг, спрямованих на подолання складних життєвих обставин та мінімізацію їх наслідків.
Строк перебування постраждалої особи у Центрі не може перевищувати трьох місяців. У разі потреби строк перебування продовжується до півроку.
У 2020-2021 роках додатково відремонтовано та обладнано ще 2 квартири за рахунок залучених коштів УВКБ ООН та Фонду ООН у галузі народонаселення в Україн.
Зазначені квартири будуть використані для надання притулку жінкам та жінкам з дітьми, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, в тому числі з числа біженців, особам, які потребують додаткового захисту, внутрішньо переміщеним особам (ВПО) та особам без громадянства відповідно до підписаного в березні 2020 року Протоколу про взаєморозуміння між Одеською міською радою, Управлінням Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН), Представництвом Фонду ООН у галузі народонаселення (UNFPA) в Україні, Громадською організацією «Десяте квітня».
Протягом останніх років у м. Одесі створені та успішно функціонують спеціалізовані служби підтримки постраждалих осіб:
1. Центр допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі – тел. 705-54-12;
2. Мобільні бригади соціально-психологічної допомоги, особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі – тел. 793-46-01 (02,03,04,05;
3. Кімната, дружня до опитування дітей – тел. 797-29-79;
4. Муніципальна «гаряча лінія» з метою повідомлення про випадки домашнього насильства – тел. 73-73-103.
Для роботи з кривдниками у місті функціонує Центр корекції агресивної поведінки осіб, які вчинили насильство – тел. 784-92-65.
Схожі публікації:
- Підприємства Одещини заборгували співробітникам 91 мільйон
- В Одесі обмежать рух транспорту у вихідні дні в історичному центрі міста
- В Одесі можуть закупити десяток машин для прибирання вулиць за майже 35 млн грн
- На дорозі до Одеського морського торговельного порту встановили веб-камеру
- Один з наймасштабніших турнірів з танцювального спорту відбудеться в Одесі