Український Південь

Інформаційне видання
Новини Херсонщини і України

На Запоріжжі розповіли, як готуються до курортного сезону

Карантин ще не скінчився, а курорти на узбережжі Азовського моря готуються до прийому відпочиваючих та активно продають путівки

Стверджують, що попит неабиякий, наприклад, котеджі на острові Бірючому заброньовані вже на 80%. Що це буде за відпочинок в умовах карантину та пандемії, поки що ніхто точно не знає, але складнощі не лякають ані підприємців, ані відпочивальників. Всі згодні на будь-які умови: перші – щоб заробити гроші, другі – аби подихати морським повітрям.

Поки що на базах відпочинку Азовського узбережжя чекають вказівок від держави, коли будуть зняті карантинні обмеження, та розпочнеться оздоровчий сезон. Залишається відкритим і питання, як правильно і безпечно прийняти відпочиваючих.

Головне – епідеміологічна безпека

Сьогодні активно обговорюється впровадження в Україні сертифіката безпеки від СOVID-19 для готелів і курортів. Наприклад, є ініціатива комітету з туризму Торгово-промислової палати України створити офіційний знак для готелів – «Чисте та безпечне» – і видавати його тим, хто підпише декларацію про дотримання нових стандартів.

Серед критеріїв безпеки такі вимоги: дистанційне вимірювання термометрії на щоденній основі, соціальне дистанціювання за рекомендаціями ВООЗ – не менше 1,5 м. Якщо гості з однієї групи, вони можуть проживати разом, відпочивати і вживати їжу. Одночасно ліфтом не можуть користуватися кілька осіб з різних груп. Заповнення готелю – не більше 75%. Персонал готелю повинен бути забезпечений засобами захисту (масками, рукавичками, халатами). На кожному поверсі – дезінфектор, ліфти і поручні, які систематично обробляються.

Заклади відпочинку в запорізькій Кирилівці теж вже оголосили, що вводять нові правила для бажаючих відпочити у них цього літа.

Так, відпочиваючих зобов’яжуть надавати довідки від сімейного лікаря. При попередньому бронюванні номера попросять пред’явити довідку-повідомлення про відсутність контакту з хворими на СOVID-19.

Ще одне з правил – заборона привозити на бази відпочинку собак та котів. Крім того, пропонується, щоб на кожній базі були медики (власники можуть найняти медпрацівника на літо на договірних умовах). А місця загального користування – (літні майданчики кафе, їдальні і т.д.) пропонують дезінфікувати 2-3 рази на добу. Посидіти в кафе біля моря не вийде – видача страв буде тільки на винос у спеціальних боксах.

Що стосується заселення, тепер селити будуть через номер, щоб по балконах відстань була не менше 4 м. Після виїзду попереднього гостя, в номер можна заселитися не раніше ніж через 2 дні. За цей час в номері проведуть дезінфекцію.

Резервний номер на випадок виявлення коронавірусу або підозри у кого-небудь з відпочиваючих повинен бути на кожній базі відпочинку. У громадських приміщеннях і в номерах власники деяких баз відпочинку планують встановити бактерицидні рециркулятори.

Влітку на пляжі і в номерах персонал буде працювати в масках, респіраторах, із використанням деззасобів, і приступити до роботи вони не зможуть без щоденного термоконтролю.

Кирилівський селищний голова Іван Малєєв зазначив, що більша частина закладів оздоровлення та відпочинку вже розпочала підготовку. Але вони стурбовані через відсутність розуміння чітких термінів початку курортно-туристичного сезону і початку оздоровчої кампанії для дітей.

– Відповідальні керівники установ вже закуповують спеціальне обладнання – це і рамки для дезінфекції, і безконтактні термометри, і дезінфікуючі засоби. Деякі власники кажуть, що їм уже телефонують ті, хто ніколи не був у Кирилівці, а завжди відпочивав за кордоном. Інші, навпаки, кажуть, що поки не мають стабільних замовлень. Взагалі у нас більше 500 баз відпочинку, а в цілому Кирилівка може розмістити 100-120 тис. чоловік. У червні сезон буде тільки починатися, тому поступово почнуть заповнюватися приблизно 20% баз відпочинку. Дуже важливо на території Кирилівки і кіс забезпечити безпечні умови. Вважаю, що для нашої території треба збільшити кількість нарядів поліції і Нацгвардії. Не менш важливим є збільшення кількості медичних бригад і, відповідно, машин швидкої допомоги, – зазначив Іван Малєєв.

Ціни минулорічні

Скільки ж коштуватиме відпочити цього літа на Азовському морі? Наприклад, на сайтах баз відпочинку та приватних пансіонатів Бердянська пишуть, що ціни залишаються на рівні 2019 року, бо через пандемію COVID-19 конкретних цінових пропозицій ще не сформовано. Уточнимо, у 2019 ціни на відпочинок тут стартували зі 100 грн з людини на добу. За ці гроші пропонували номер без зручностей, без кондиціонеру, санвузол, як правило, знаходиться на території домоволодіння.

Бердянськ – велике курортне місто, складається із безлічі районів, і тільки в декількох не здають житло відпочиваючим. Втім, основна маса туристів приїжджає відпочивати на Бердянську косу. Ціни там стартують від 400 грн за номер і до 1100. В районі «Слобідка» (1 км до аквапарку, дельфінарію, зоопарку), ваблять на відпочинок безліч приватних міні-готелів і готелів, досить розвинена інфраструктура, кілька пляжів. Ціни за номер – від 150 до 800 грн.

В Кирилівці за відпочинок на базах Федотової коси у 3-місному номері класу «стандарт» пропонують заплатити від 500 до 800 грн «люкс» обійдеться дорожче – 1000 грн і вище. Є варіант відпочити більш економно, але з менш комфортабельними умовами. Такий номер на двох здадуть по ціннику 80-125 грн з людини за добу. На острові Бірючому 4-6-місний 3-кімнатний номер з кухнею, де можна готувати, коштує (до середини червня) 1200 грн, а в розпал сезону – 1800 грн за добу.

Більшість баз відпочинку Приморська розташовані уздовж Обіточної коси. Вихід до моря і пляжів лежить через лиман, перетнути який можна по мостах протяжністю від 100 до 400 метрів.  Ціни на проживання залежать від місяця літа, наявності зручностей, віддаленості від моря. Найдешевше житло можна зняти в приватному секторі та на базах економ-класу. Так, кімнати в приватному секторі без зручностей до середині червня заявляються по 100 грн з людини, в інші місяці літа – 130 грн. Будиночки зі зручностями на 3 людини в розпал сезону коштуватимуть 850-1500 грн. Номери «стандарт» на 2 людини з холодильником і санвузлом – 600-700 грн. В оздоровчому комплексі «Мотор» ціни починаються від 950 грн за ліжко-місце. 2-місний 2-кімнатний «люкс» – 1600 грн за людину. Правда, у вартість входить також 3-разове харчування в їдальні, користування дитячою кімнатою, ігровими майданчиками та лежаками на пляжі.Для спокійного і менш витратного відпочинку із сім’єю запоріжці в останній час стали обирати Приморський Посад. Номер зі зручностями тут можна зняти від 250 до 600 грн на добу.

Чекають туристів і інші курортні села Приазовського району – Степанівка Перша та Новокостянтинівка (Тубал), де основне житло для приїжджих – приватні сільські будинки місцевих жителів та декілька баз відпочинку. Будиночки прямо на першій лінії біля моря можна зняти до 400 грн. Більш «люксові» – 500-800 грн.

Сподіваємося, що пандемія коронавірусу не стане на заваді літнього відпочинку хоча б на березі нашого рідного запорізького узбережжя Азовського моря.

Запорізька Січ

Приєднуйтесь до нас у соцмережах:
Facebook, YouTube, Instagram, Telegram, Twitter

Поділитись публікацією

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відео дня

Популярне

СТРІЧКА НОВИН