Адміністративний Окружний суд Херсонської області відмовив у задоволенні позову про скасування наказу Міністерства юстиції у справі про рейдерське захоплення нерухомого майна ТОВ «КПД-5С» та рухомого майна ПАТ «Херсонбуд». Йдеться про незаконні дії кількох реєстраторів, які внесли зміни до державних реєстрів за підробленими документами з відтисками фальшивих печаток та зареєстрували зміни до статуту підприємства з повноваженнями директора самостійно розпоряджатися майном підприємства.
Подробиці із зали суду повідомили журналісти «СтопКору», які слідкували за процесом.
«Реєстратори відстоювали свої права, забувши про порушені їхніми діями права власників, у яких вкрали майно через дії реєстраторів. Майно за цей час тричі змінило власника і все через незаконні дії державних реєстраторів. На сьогодні рейдери вже за штучним фіктивним боргом намагаються передати майно іншій особі через рішення суду, використовуючи Державну виконавчу службу.
Наказом Міністерства юстиції скасовано перші реєстраційні дії, які вчинили державні реєстратори Калугіна І. О та приватний нотаріус Козоріз Р. В., який заблокував доступ до реєстрів строком на 2 місяці. Цим наказом були скасовані реєстраційні дії Калугіної, яка зареєструвала зміни про юридичну особу ТОВ “КПД-5С”, тобто внесені зміни щодо нового директора Цепелєва Ю.Ю., зміни щодо перерозподілу часток учасників товариства і зміни до статуту підприємства, в якому директору надавалися повноваження самостійно розпоряджатися майном підприємства без погодження зі співвласниками (учасниками) товариства.
Козоріз нотаріально засвідчив договори іпотеки, згідно з якими ТОВ «КПД-5С», а саме так званий директор Цепелєв Ю.Ю. виступив поручителем по боргу директора ПП «Продсервіс» Лободи М.Т. перед новоствореним однойменним ТОВ БК «Херсонбуд», яке отримало право вимоги боргу від Лободи М.Т., від кредитора фізичної особи Рошак М.С.
Приватний нотаріус Козоріз зареєстрував щодо майна ТОВ «КПД-5С» обтяження при тому, що співвласником ТОВ «КПД-5С» директором ПП «Тоніка» було накладено заборону на вчинення реєстраційних дій на 10 днів. Чим Козоріз грубо порушив ч.1 ст.25 закону про державну реєстрацію нерухомого майна та не зупинив реєстраційні дії.
Взагалі договір іпотеки було складено на 3 дні. 13.09.17 було зареєстровано договори іпотеки, а 16.09.2017 року настав день виконання зобов’язання погасити борг 8 млн грн.
За борг 8 млн грн було по зобов’язаннях поручителя ТОВ «КПД-5С» відчужене майно на суму близько 500 млн грн», – розповіли журналісти «Стоп корупції» після спілкування із юристами ПАТ «Херсонбуд».
Нагадаємо, журналісти «Стоп корупції» провели розслідування та оприлюднили схему захоплення підприємства, яке побудувало пів-Херсона – «Херсонбуд». Після виходу сюжету команда проекту провела антирейдерський марш у місті.
«Це дуже показовий і цинічний випадок – підприємство кілька десятиліть належить родині Почесного громадянина Херсону. Отже, це – плювок в обличчя усім херсонцям! У вересні 2017 року рейдери через підроблені документи переробили уставні документи, внесли зміни до Єдиного реєстру, захопили підприємство та усіх керівників підприємств-супутників акціонерного товариства «Херсонбуд» вигнали з кабінетів, відчинили сейфи, забрали усі документи та замінили замки в кабінетах.
Схема рейдерського захоплення поширена. Виконавець – підставна особа – підробляє підпис власника й укладає договір купівлі-продажу корпоративних прав, за яким третину статутного капіталу продає іншій компанії, «Продсервіс». Частки учасників перерозподіляють, обирають нового директора, змінюють місце перебування та ухвалюють нову редакцію статуту. Окрім цього, державний реєстратор затверджує зміну у складі учасників на підставі підробленого документа, підпис на якому нотаріально не затверджений. У схемі захоплення корпоративних прав і нерухомого майна задіяні державні реєстратори, підставні фірми, і, як свідчать очевидці, навіть високопосадовці!
Постраждалі стверджують: за виконавцями стоїть не остання людина в місті – колишній мер, а тепер депутат міської ради Володимир Сальдо. Очевидці кажуть – сам депутат був присутній під час захоплення підприємства та керував діями рейдерів!
До речі, активістам вже відомо про кілька випадків рейдерства, в яких слід веде саме до пана Сальдо!
Постраждалі звертаються до антирейдерської комісії, суд врешті забороняє здійснення будь-яких реєстраційних дій. Утім, сьогодні це та інші підприємства залишаються захопленими. Що зроблено на рівні обласної влади? Чому бездіє поліція та прокуратура? БЕЗДІЯЛЬНІСТЬ ПРИРІВНЮЄТЬСЯ ДО СПІВУЧАСТІ у РЕЙДЕРСТВІ!», – розповіли організатори антирейдерського маршу.
Схожі публікації:
- Херсонський окружний адмінсуд підтвердив, що дії рейдерів незаконні
- Після розслідування “СтопКору” про рейдерство у Херсоні державного реєстратора позбавили ліцензії
- Державний реєстратор, який фігурував у розслідуванні “СтопКору” про рейдерство у Херсоні, міг змінити прізвище
- Херсонський суд визнав дії реєстраторів незаконними у гучній справі про рейдерське захоплення
- У фермера на Херсонщині незаконно відібрали поле соняшнику